Aktualności 3

Publiczne Przedszkole nr 2 w Pawłowicach

Animated textheadlineswords

Przejdź do treści

Aktualności 3

Wybór stron  [ 1 ]  [ 2 ] [ 3 ]


 
01-07-2022
 
DRZWI ADAPTACYJNE!
We wtorek 28 czerwca, odbyły się Drzwi Otwarte dla dzieci, które od września zaczną chodzić do naszego przedszkola. Dzieci podczas spotkania, poznały swoje nowe panie, pobawiły się naszymi zabawkami i pobiegały na placu zabaw. Zapraszamy do galerii!

 01-07-2022
 
WITAMY LATO!
W tym roku, przywitaliśmy lato w sposób bardzo nietypowy – przyjechała do nas Ochotnicza straż Pożarna z Pawłowic. Strażacy, opowiedzieli nam króciutko o swojej ciężkiej pracy, a na zakończenie wizyty, zrobili nam niespodziankę i w ten gorący dzień, spryskali nas wodą. Dziękujemy za wizytę! Zapraszamy do galerii!

 01-07-2022
POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS!
W czwartek 23 czerwca, mieliśmy w przedszkolu uroczystość, podczas której, pożegnaliśmy dzieci z grupy „Misie”, które odchodzą do oddziału przedszkolnego do szkoły w Pawłowicach. Dzieci pożegnały wszystkich występem artystycznym, następnie, odbyło się wręczenie dyplomów i upominków i kwiatów ,za co serdecznie dziękujemy. Po wyjściu rodziców, dzieci z jednej i drugiej grupy, usiadły razem do stołu i częstowały się pysznymi tortami, zakupionymi na pożegnanie przedszkola. Zapraszamy do galerii!

 21-06-2022
 URODZINY!
Słońce świeci dziś dla Ciebie,
 a chmurki tańczą na niebie.
Śmieją się motylki
a biedronki i kwiatki,
przesyłają życzenia
i słodkie buziaki”.
W miesiącach: czerwiec, lipiec i sierpień urodziny w przedszkolu, obchodzili: Iga Otto, Sara Fortuniak, Nela Tomowiak, Gabrysia Kolańczyk, Ignacy Nowak i Adam Justka z grupy „Misie”, oraz Gabrysia Tórz, Przemek Marszałek, Szymon Sobczak i Nikodem Nowak z grupy „Pszczółki”. Wszystkim solenizantom składamy jeszcze raz serdeczne życzenia. Zapraszamy do galerii!

21-06-2022

JEDZIEMY POCIĄGIEM!
We wtorek 14 czerwca, wybraliśmy się na wycieczkę do Leszna. Była to niezwykła wycieczka, ponieważ jechaliśmy do Leszna pociągiem. Dla niektórych przedszkolaków, była to pierwsza jazda w życiu. Na miejscu, dzieci zwiedziły budynek stacji, dowiedziały się, jak się zachować w takim miejscu. Następnie, wybraliśmy się na spacer ruchliwymi ulicami Leszna na plac Metziga. Zapraszamy do galerii!

 06-06-2022
 
DZIEŃ DZIECKA!
Pierwszy czerwca dzień radosny,
kwitną kwiatki, słońce świeci..
W dniu tak pięknym i wspaniałym,
życzymy Wam sercem całym:
moc uśmiechu i radości,
zdrowia, szczęścia, pomyślności!”

W środę, obchodziliśmy Dzień Dziecka, były lody, zabawy i słodkie niespodzianki. Zapraszamy do galerii!

 13-06-202
 
KRAINA SMAKÓW!
W środę, pojechaliśmy na wycieczkę do Boszkowa do „Krainy smaków”, na warsztaty edukacyjne, pt.” Kolorowe makarony”. Na miejscu, dzieci poznały składniki
ciasta makaronowego, nauczyły się rodzai makaronów, wyrabiały ciasto makaronowe, robiły biżuterię z makaronu a w przerwach od ciężkiej pracy,
jadły pyszne kolorowe naleśniki, smaczne spagetti i mogły wyszaleć się na parkiecie. Zapraszamy do galerii!

 06-06-2022
 
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!
W ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”, zostaliśmy zaproszeni do pobliskiej biblioteki, gdzie podczas zajęć, panie bibliotekarki,
czytały dzieciom wiersze i opowiadania o tematyce: Ekologia. Zapraszamy do galerii!

 30-05-2022
 
ROWERY!
Wyczyszczone,
naoliwione,
błyszczące,
wyjeżdżają rowery,
na wiosenne słońce”.
Misie”, podczas zajęć w tamtym tygodniu, poznawały różnego rodzaju pojazdy mechaniczne. Na podsumowanie tematu, wykonały zajęcia praktyczne,
na których poznały tajniki jazdy na rowerach. Zapraszamy do galerii!

 30-05-2022
 
WIZYTA PSZCZELARZA!
Proszę Państwa, oto miód,
pyszny, zdrowy, istny cud”.

W piątek, mieliśmy przyjemność gościć u siebie w przedszkolu pana Leonarda Kurasińskiego, który jest prezesem Koła Pszczelarskiego w Rydzynie, gdzie prowadzi swoją pasiekę. Pan pszczelarz,w bardzo ciekawy sposób, opowiedział nam wszystko o pszczółkach, o tym jaka ciężką wykonują pracę, żebyśmy mogli skosztować pysznego i zdrowego miodu. Zapraszamy do galerii!

 30-05-2022
 
MAJOWY PIKNIK W PARKU!
Korzystając z pięknej majowej pogody, „Misie”, wybrały się na piknik do naszego parku w Pawłowicach! Zapraszamy do galerii!

 15-05-2022
 
URODZINY!
Słońce świeci dziś dla Ciebie,
 a chmurki tańczą na niebie.
Śmieją się motylki
a biedronki i kwiatki,
przesyłają życzenia
i słodkie buziaki”.

W miesiącu maj urodziny w przedszkolu, obchodzili: Oliwia Woźniak, Amelka Gajowa i Antoni Grzegorzewsk z grupy „Pszczółki”, oraz Andżelika Józefiak z miesiąca: czerwiec. Wszystkim solenizantom składamy jeszcze raz serdeczne życzenia.Zapraszamy do galerii!

 15-05-2022
 
ZOO – LESZNO!
W piątek 20 maja, wybraliśmy się do Leszna na wycieczkę do ZOO. Na miejscu, dzieci z ciekawością, przyglądały się mieszkającym w nim zwierzakom. Po przyjemnym spacerze, mogły wyszaleć się na placu zabaw. Zapraszamy do galerii!

15-05-2022
 
TYDZIEŃ BIBLIOTEK!
W dniach 8 – 15 maja, odbywa się Tydzień Bibliotek. Z tej okazji, zostaliśmy zaproszeni do naszej pobliskiej biblioteki, na zajęcia edukacyjne, pt.: „Majowa Łąka”. Podczas zajęć, dzieci poznały jakie owady, kwiaty, trawy, drzewa, zwierzątka – można spotkać właśnie na łące. Na koniec, miały za zadanie, odszukać na łące wszystkich rzeczy o których panie z nimi rozmawiały. Zapraszamy do galerii!

 15-05-2022
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA!
4 maja, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka, z tej okazji, pojechaliśmy do Gostynia do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu, panowie strażacy,oprowadzili nas po jednostce i opowiedzieli nam o swojej niebezpiecznej, ale bardzo potrzebnej pracy. Zapraszamy do galerii!

15-05-2022
 DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA!
Wszystkie dzieci
małe, duże!
Posprzątają dziś podwórze,
a dorośli pomagają,
śmieci w workach
wyrzucają”!

11 maja – obchodziliśmy „Dzień bez śmiecenia”. Nasze przedszkolaki,
ubrały rękawiczki jednorazowe i z ochota i zaangażowaniem, wybrały się, aby posprzątać teren wokół przedszkola. Zapraszamy do galerii!

 03-05-2022
UCZCIJMY MAJOWE ŚWIĘTA”!
Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie,
 a na tej fladze biel jest i czerwień.
 Czerwień – to miłość, Biel – serce czyste,
 Piękne są nasze barwy ojczyste”!
                                         Cz. Janczarski

W piątek, zostaliśmy zaproszeni do Publicznej Biblioteki w Pawłowicach w celu wzięcia udziału w  zajęciach edukacyjnych, związanych ze zbliżającymi się ważnymi dniami majowymi. Dzieci, dowiedziały się że dnia 1maja: obchodzimy Święto Pracy, dnia 2 maja: obchodzimy Dzień Flagi a dnia 3 maja: obchodzimy Święto Konstytucji.Zapraszamy do galerii!

 03-05-2022
 
Z RADOŚCIĄ W EKOLOGIĘ – ŚCIEŻKĄ PO GRZYBOWIE”!
We wtorek, byliśmy na wycieczce w Grzybowie, koło Leszna. Znajduję się tam ścieżka ekologiczna dla dzieci i młodzieży, która ma na celu, realizację działań z zakresu edukacji ekologicznej właśnie wśród najmłodszych. Zapraszamy do galerii!

 03-05-2022
 
URODZINY!
Słońce świeci dziś dla Ciebie,
 a chmurki tańczą na niebie.
Śmieją się motylki
a biedronki i kwiatki,
przesyłają życzenia
i słodkie buziaki”.

 
W miesiącu kwiecień urodziny w przedszkolu, obchodzili: Barbara Spychała, Joanna Grzegorzewska i Agata Klupś z grupy „Misie”, oraz Zofia Chwaliszewska, Paulina Józefiak, Blanka Kozłowska, Franciszek, Wojtek Chwaliszewski i Cezary Maćkowiak z grupy „Pszczółki”. Wszystkim solenizantom składamy jeszcze raz serdeczne życzenia. Zapraszamy do galerii!

 24-04-2022

DZIEŃ ZIEMI!
Ziemio
Nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy” !!!

 
22 kwietnia, obchodziliśmy Dzień Ziemi, podczas zajęć w przedszkolu, dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo segregować odpady i  co robić,
aby pomóc w utrzymaniu naszej ziemi w czystości! Zapraszamy do galerii!

 24-04-2022
DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA!
7 kwietnia, przypadał Dzień Zdrowia oraz Dzień Służby Zdrowia. Z tej właśnie okazji, zaprosiliśmy do przedszkola Panią Jolę, która jest pielęgniarką w naszym ośrodku zdrowia w Pawłowicach. Pani Jola, opowiedziała nam o swojej pracy i obowiązkach.  Pani Joli dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Zapraszamy do galerii!

 24-04-2022
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT!
Okres Świąt Wielkanocnych, był u naszych przedszkolaków bardzo intensywny i pracowity! Dzieci  siały rzeżuchę, malowały pisanki,
przygotowywały koszyczki i wykonywały dużo prac plastycznych związanych z Wielkanocą. Zapraszamy do galerii!

 15-04-2022
 
ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU!
W środę, przedszkolaki, wybrały się na spacer w poszukiwaniu zająca wielkanocnego. Zając z przyjemnością, wybrał się z nimi na spacer,
poczęstował ich i spotkanych po drodze przechodniów, słodyczami. Zając odprowadził dzieci do przedszkola, a tam na placu,
zostawił dla nich koszyczki ze słodkościami. Zapraszamy do galerii.

 15-04-2022
 
ŚNIADANIE WIELKANOCNE!
W poniedziałek , przed Świętami Wielkanocnymi, wszyscy razem, usiedliśmy do śniadania wielkanocnego, na którym zgodnie z tradycją nie zabrakło: białej kiełbaski, gotowanych jajek, wielkanocnej babki i baranka z masła. Pani dyrektor, złożyła wszystkim życzenia ale także według tradycji wielkanocnej oblała dzieci wodą. Zapraszamy do galerii!

 15-04-2022
WIELKANOCNA ZBIÓRKA!
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki wielkanocnej, zorganizowanej przez Bank Żywności w Lesznie.
Zebrane słodycze, trafią do koszyczków wielkanocnych dla seniorów. Zapraszamy do galerii!

 
11-04-2022
 
MAGIK!

W czwartek, gościliśmy w przedszkolu Magika, który przyjechał do nas z przedstawieniem, pt.:”Wyczarujmy sobie jajeczko wielkanocne”.
Podczas występu, dzieci mogły czarować razem z magikiem. Zapraszamy do galerii!

 
11-04-2022
 
 
MUZEUM W LESZNIE!

W środę 6 kwietnia, wybraliśmy się do Leszna do Synagogi, na wystawę, poświęconą historii miasta: Leszno. Dzieci, miały okazję, zapoznać się z nowym miejscem, jakim jest muzeum,poznać co oznaczają pojęcia: eksponat, ekspozycja i wystawa. Dowiedziały się, jak należy się  zachować w muzeum i jak ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o naszej historii. Zapraszamy do galerii!

 
03-04-2022

 
 
WIZYTA W GOSPODARSTWIE ROLNYM I AGROTURYSTYCE!
W środę, pojechaliśmy do Nowej Wsi, do gospodarstwa rolnego, gdzie zajmują się hodowlą bydła. Dzieci na miejscu, mogły zobaczyć, gdzie przetrzymywane są zwierzęta, jak się je doi i czego potrzeba im do prawidłowego rozwoju. Przedszkolaki, miały okazję, wypić mleko prosto od krowy. Następnie, udaliśmy się do Agroturystyki, także w Nowej Wsi, gdzie znajduję się hodowla danieli i owiec. Tam, mogliśmy przygotować pokarm dla zwierząt, pogłaskać i potrzymać małe owce. Zapraszamy do galerii!

 
30-03-2022
 
DZIEŃ GOFRA!
25 marca na całym świecie, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Wszyscy dobrze znają pulchne lub chrupiące wafle przygotowywane w gofrownicy.  W naszym przedszkolu, „Misie”, również obchodziły ten dzień, przygotowały ciasto i z pomocą pań upiekły pyszne gofry. Deser wedle uznania, udekorowały bitą śmietaną, owocami lub cukrem pudrem. Zapraszamy do galerii.

 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

21 marca, obchodziliśmy w przedszkolu – Pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji, dzieci przyszły do przedszkola, ubrane w wiosenne barwy i kapelusze z wiosennymi kwiatami.
Od rana, śpiewaliśmy wesołe piosenki o wiośnie, a tuż po śniadaniu, wybraliśmy się na spacer, żeby pożegnać Panią zimę a przywitać Panią wiosnę.  
W tym dniu, także, obchodzony jest Dzień Dzieci z Zespołem Downa, dlatego na znak pojednania z tymi dziećmi, ubraliśmy w tym  skarpetki nie do pary. Zapraszamy do galerii!

 
27-03-2022
 
 
SALA ZABAW!
W czwartek, pojechaliśmy do Sali Zabaw do Gostynia. Dzieci, przez całą godzinę, mogły wyszaleć się i bawić na całego. Zapraszamy do galerii.

27-03-2022
 
WIOSENNY OGRÓDEK U „PSZCZÓŁEK”!
Nadeszła piękna pora roku – Wiosna, z tej okazji, żeby w salach, zrobiło się kolorowo, „Pszczółki”, postanowiły założyć zielony ogródek. Zasadziły kwiaty, trawę a także małe cebulki na szczypiorek.

 27-03-2022

 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!
21 marca, obchodziliśmy w przedszkolu – Pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji, dzieci przyszły do przedszkola, ubrane w wiosenne barwy i kapelusze z wiosennymi kwiatami.
Od rana, śpiewaliśmy wesołe piosenki o wiośnie, a tuż po śniadaniu, wybraliśmy się na spacer, żeby pożegnać Panią zimę a przywitać Panią wiosnę.  
W tym dniu, także, obchodzony jest Dzień Dzieci z Zespołem Downa, dlatego na znak pojednania z tymi dziećmi, ubraliśmy w tym  skarpetki nie do pary. Zapraszamy do galerii!

 27-03-2022

 
SALA ZABAW!
W czwartek, pojechaliśmy do Sali Zabaw do Gostynia. Dzieci, przez całą godzinę, mogły wyszaleć się i bawić na całego. Zapraszamy do galerii.

 27-03-2022

 
WIOSENNY OGRÓDEK U „PSZCZÓŁEK”!
Nadeszła piękna pora roku – Wiosna, z tej okazji, żeby w salach, zrobiło się kolorowo, „Pszczółki”, postanowiły założyć zielony ogródek. Zasadziły kwiaty, trawę a także małe cebulki na szczypiorek.
Zapraszamy do galerii!
 

POMAGAMY UKRAINIE!
ZBIÓRKA

"Dzieci - Dzieciom"
Dziękujemy za udział w akcji!
                                              


PASOWANIE PAULINY!
14 marca, odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka - Pauliny Józefiak z grupy "Pszczółki"!


 

17-03-2022

DZIEŃ KOTA!
Przedszkolaki z grupy „Misie”, obchodziły niedawno „Dzień kota”. Podczas zajęć, upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, próbowały chodzić tak cicho jak to koty potrafią. Oglądały ilustracje i film dokumentalny o kotach: tych domowych i tych dzikich a także dowiedziały się jak o nie prawidłowo dbać. Zapraszamy do galerii!

17-03-2022

DZIEŃ MOTYLA!
„Jesteśmy motylki,
cały dzień fruwamy.
Najpiękniejszych kwiatów,
na łące szukamy”!
14 marca, obchodzony jest Dzień Motyla. Przedszkolaki rozpoczęły ten dzień od opowiadania „Taniec motyli” . W odniesieniu do książki, dowiedziały się jakie są etapy rozwoju motyla a także, wykonały piękne, kolorowe prace plastyczne. Zapraszamy do galerii!

17-03-2022

URODZINY!
„Słońce świeci dziś dla Ciebie,
a chmurki tańczą na niebie.
Śmieją się motylki,
a biedronki i kwiatki,
przesyłają życzenia
i słodkie buziaki”!

W miesiącu: marzec, urodziny w przedszkolu, obchodzili: Pola Dworczak i Jan Urbanowski z grupy „Misie”. Zapraszamy do galerii!

13-03-2022

DZIEŃ KOBIET!
„Dzień Kobiet,
Dzień Kobiet,
niech każdy się dowie,
że dzisiaj jest:
Święto Dziewczynek”.

8 marca, obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kobiet. Był to bardzo sympatyczny dzień dla wszystkim małych i dużych kobiet w naszym przedszkolu. Chłopcy, od rana przywitali nas słodyczami, kwiatami i życzeniami. Cały dzień, byli bardzo mili dla swoich pań i koleżanek. Dziękujemy za pamięć i życzenia. Zapraszamy do galerii.

13-03-2022

MISIE ZAKŁADAJĄ OGRÓDEK!
„Misie” z panią Halinką, postanowiły założyć w sali „wiosenny ogródek”. Dzieci zamieniły się w wiosennych ogrodników, przygotowały ziemię, wodę i doniczki. Same sadziły wiosenne kwiaty, cebulkę i warzywa. Teraz , codziennie muszą dbać, aby rośliny miały dobre warunki do rozwoju. Zapraszamy do galerii.

13-03-2022

KINO!
W środę, wybraliśmy się do kina Cinema3D w Lesznie, na film animowany: „Ups 2 – Bunt na Arce”. Zapraszamy do galerii!

03-03-2022

ILUZJONISTA!

W czwartek, nasze przedszkole, odwiedził Iluzjonista z pokazem swoich umiejętności. Podczas występu, magic czarował i przenosił nasze dzieci w niezwykły świat wróżb i czarów. Wszyscy, byli zachwyceni jego umiejętnościami i super pokazem. Zapraszamy do galerii!

03-03-2022

URODZINY!

„Słońce świeci dziś dla Ciebie,
a chmurki tańczą na niebie.
Śmieją się motylki
a biedronki i kwiatki,
przesyłają życzenia
i słodkie buziaki”!

W miesiącu luty urodziny w naszym przedszkolu obchodziły: Łucja Wojciechowska, Nela Adamczak i Marysia Machulska z grupy „Pszczółki”. Zapraszamy do galerii

27-02-2022

KARNAWAŁ – „MISIE”!
„W karnawale, w karnawale
dzieci bawią się wspaniale”.

W poniedziałek, odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowo - Walentynkowy! Kolorowe stroje i bajeczna muzyka, towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Dzieci chętnie bawiły się i tańczyły. Zapraszamy do galerii.

27-02-2022

KARNAWAŁ – „Pszczółki”!
„W karnawale, w karnawale
dzieci bawią się wspaniale”.

W poniedziałek, odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowo - Walentynkowy! Kolorowe stroje i bajeczna muzyka, towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Dzieci chętnie bawiły się i tańczyły. Zapraszamy do galerii.

14-02-2022

DZIEŃ PIZZY!

We wtorek, obchodziliśmy w przedszkolu – „Dzień Pizzy”. Z tej okazji, zaprosiliśmy Państwo Kurowskich, właścicieli Pizzerni „u Quurczaka”. Pani Milena,
pokazała i objaśnił naszym przedszkolakom, w jaki sposób powstaje pyszna, włoska pizza. Każde dziecko, miało okazję, wykonać swoją pizzę,
według własnych kulinarnych upodobań. Dziękujemy pani Milenie i panu Konradowi za przybycie. Zapraszamy do galerii!

30-01-2022

URODZINY!

„ Słońce świeci dziś dla Ciebie
a chmurki tańczą na niebie.
Śmieję się motylki
a biedronki i kwiatki
przesyłają życzenia  
i słodkie buziaki”!

W miesiącu styczeń, urodziny w naszym przedszkolu obchodzili: Zofia Klupsch i Wojtek Stempin z grupy „Misie”,
oraz Maja Ratajczak, Olivier Ślęzak i Miłosz Patelka. Zapraszamy do galerii!

30-01-2022

POMAGAMY!
W grudniu, zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla Dzieci i Młodzieży z Domu Dziecka we Wschowie. Dziękujemy za zaangażowanie! Zapraszamy do galerii!
 
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka!


02-01-2022

WIGILIA!
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, zakończyliśmy wigilią, która odbyła się w poniedziałek 20 grudnia. Dzieci w odświętnych strojach, wspólnie zasiadły w swoich salach do wigilijnego stołu. Razem podzieliliśmy się opłatkiem, zaśpiewaliśmy kolędy i życzyliśmy sobie wszystkiego najlepszego na Święta i Nowy Rok. Zapraszamy do galerii!

22-12-2021

SPOTKANIE Z GWIAZDOREM!
„Gwiazdorku Gwiazdorku
co masz w tym worku?
Laleczkę co płacze
piłeczkę co skacze
samochód co jedzie,
samolot co leci
to wszystko dla grzecznych dzieci ‘’.
We wtorek 21 grudnia, nasze dzieciaki, odwiedził najbardziej oczekiwany przez wszystkich gość – Gwiazdor. Przedszkolaki z uśmiechem przywitały gościa i przedstawiły mu swój występ artystyczny. Gwiazdor wynagrodził wszystkie dzieci prezentami.  Nie zapomniał także o pracownikach przedszkola, za co ogromnie dziękujemy. Zapraszamy do galerii

19-12-2021

DZIEŃ RYBY!
20 grudnia, obchodzimy dzień ryby. Z tej okazji, pan Franek – dziadek Ignasia, zgodził się przyjść do przedszkola i opowiedzieć dzieciom o swojej pasji. Bardzo ciekawie, opowiadał i pokazywał przedszkolakom co w łowieniu ryb jest przyjemne i najważniejsze. Dziękujemy za wizytę! Zapraszamy do galerii.

19-12-2021

CHOINKA W EKOODSŁONIE!
Wzięliśmy udział w konkursie, zorganizowanym przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, pt. „Choinka w ekoodsłonie”. Konkurs polegał na , udekorowaniu choinki z ozdób zrobionych z odpadów. Każda grupa zrobiła swoje ozdoby i udekorowała choinki na placu przedszkolnym. Zapraszamy do galerii

19-12-2021

ZABAWY NA ŚNIEGU!
Wykorzystaliśmy piękne uroki zbliżającej się zimy i poszliśmy na plac przedszkolny, gdzie powstały śniegowe bałwany. Przy okazji zabawy, zadbaliśmy tez o ptaszki, które szczególnie w tym okresie, potrzebują naszej pomocy w dokarmianiu. Zapraszamy do galerii!

19-12-2021

PIERNIKI!
„Pszczółki”, przygotowują się do zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych! Z przyjemnością, zabrały się do wykrawania pierników o różnych kształtach, były choinki, gwiazdeczki, serduszka i aniołki. Gdy, były już gotowe, zaniosły blachę do kuchni i pani Marysia nam je upiekła. Następnie, zabrały się za lukrowanie i ozdabianie słodkich pierniczków. Zapraszamy do galerii!

19-12-2021

PIERNIKI!
„Misie”, przygotowują się do zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych! Z przyjemnością, zabrały się do wykrawania pierników o różnych kształtach, były choinki, gwiazdeczki, serduszka i aniołki. Gdy, były już gotowe, zaniosły blachę do kuchni i pani Marysia nam je upiekła. Następnie, zabrały się za lukrowanie i ozdabianie słodkich pierniczków. Zapraszamy do galerii!

08-12-2021

FABRYKA BOMBEK!
Z okazji Mikołajek w poniedziałek 6 grudnia, pojechaliśmy do Leszna do Fabryki Bombek. Dzieci, na miejscu dowiedziały się, jak powstają piękne i kolorowe dekoracje na choinkę. Po zwiedzeniu fabryki, miały możliwość na warsztatach wykonać swoją bombkę, którą zabrały do domu. Po przyjeździe do przedszkola, pod choinka zastały prezenty od Świętego Mikołaja. Zapraszamy do galerii!

08-12-2022

MIKOŁAJKOWA WIZYTA!
We wtorek, pani Gosia, przyszła do przedszkola ze swoim czworonożnym przyjacielem : Freją. Freja przywitała się z dziećmi, obwąchała je, pozwoliła na pieszczoty i podarowała słodki upominek z okazji Mikołajek. Zapraszamy do galerii!

06-12-2021
ANDRZEJKI!

„W przedszkolu zabawa,
Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
Króluje wśród nas”!
Andrzejki – obchodzimy w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada. To magiczny czas wróżb i czarów.
Podczas wróżb Andrzejkowych – dzieci dowiedziały się co czeka je w przyszłości. Zapraszamy do galerii.

28-11-2021

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA!
 
Dnia 26 listopada, w naszym przedszkolu, miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Pani dyrektor Irena Knuła przywitała dzieci, wytłumaczyła na czym będzie polegało dzisiejsze wydarzenie i zaprosiła wszystkich na występ artystyczny. Następnie nowoprzyjęte dzieci, złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały Pasowane ogromnym ołówkiem na Przedszkolaka. Zapraszamy do galerii!

28-11-2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!

 
„Miś pluszowy,
 
miś kudłaty,
 
biały, czarny lub łaciaty.
 
Wszystkie misie my kochamy,
 
bo ich święto dzisiaj mamy”!

 
Dnia 25 listopada, przypada Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, zaprosiliśmy do przedszkola, nasze zaprzyjaźnione Panie z pobliskiej biblioteki. Panie opowiedziały nam ciekawe historyjki o misiach, przeczytały wierszyki i bawiły się z nami i naszymi misiami. Na koniec tego sympatycznego święta, goście i dzieci, dostały to co misie lubią najbardziej – Miodziki! Zapraszamy do galerii!

28-11-2021
URODZINY!

 
„Słońce świeci dziś dla Ciebie,
 
a chmurki tańczą na niebie.
 
Śmieją się motylki
 
a biedronki i kwiatki
 
przesyłają życzenia
 
i słodkie buziaki”!

 
W miesiącu: październik i listopad w naszym przedszkolu urodziny obchodzili: Melania Wojdowska,  Gabrysia Hoffmann, Kaja Wajs, Filip Firlej,
Karol Włodarczy i  Martin Ferch z grupy „Misie”. Zapraszamy do galerii!

16-11-2021

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!!

 
„Kto Ty jesteś – Polak mały.
 
Jaki znak Twój – Orzeł biały.
 
Gdzie Ty mieszkasz- między swymi.
 
W jakim kraju – w Polskiej ziemi”….

 
11 listopada, obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji, nasze dzieci, obejrzały film edukacyjne, pt: „ Polskie Symbole Narodowe”. Po jego projekcji, rozmawiały na temat naszych symboli narodowych i wykonały zajęcie, związane z tym tematem. Po zajęciu 0 11:11 – wraz z innymi uczniami i przedszkolakami w całym kraju, odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Zapraszamy do galerii!

09-11-2021

ŚWINKA MORSKA – BLACK!
 
W przedszkolu całkiem niedawno, grupa „Pszczółki”, miała bardzo sympatycznego gościa – świnkę morską Blacka. Świnka na co dzień mieszka u naszej pani Steni. Pani Stenia, opowiedziała nam, jak dużo pracy, trzeba włożyć, żeby prawidłowo zadbać o zwierzaka. Świnka, jak każda żywa istota, potrzebuje dużo opieki.  Zapraszamy do galerii!

09-11-2021

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK!!
5 listopada, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji, dzieci w tym dniu mogły przebrać się za swoją ulubioną postać. Bajkowe postacie, sprawiają że świat dziecka staje się radosny i kolorowy a czytanie bajek rozwija ich wyobraźnię, fantazję i pamięć. Warto czytać dzieciom! Zapraszamy do galerii!


03-11-2021

ZAPASY NA ZIMĘ!
 
Jesień – daje nam wiele darów, które zbierać możemy w sadach i ogrodach. „Misie”, postanowiły z jabłek przywiezionych z sadu, zrobić kompoty – świetne zapasy na zimę! Zapraszamy do galerii!

03-11-2021
DZIEŃ KUNDELKA!
 
25 października, obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt w schronisku. Dziękujemy za przyłączenie się do akcji i okazanie serca! Zapraszamy do galerii!

03-11-2021

SCHRONISKO!!!
 
„Kotek Puszek z czarną łatką,
 
dziś w przedszkolu był z Agatką.
 
A z kieszeni u fartuszka,
 
wystawały małe uszka”.

 
We wtorek 26 października , pojechaliśmy do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie. Na miejscu, dzieci, dowiedziały się, gdzie przebywają bezdomne psy i kotki i mogły zobaczyć ich miejsca do spania, zabawy i wybiegu. Zapraszamy do galerii!

NOWY PRZEDSZKOLAK!
3.11.2021

W sali "Pszczółek", zamieszkał nowy przedszkolak - chomiczek Nosek. Dzieci na powitanie, przynisły mu jedzonko i smakołyki!DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!

14.10.2021
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za pamięć, życzenia, słodycze i kwiaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej!24-10-2021

WIZYTA W SADZIE
 
W środę, pojechaliśmy do sadu w Święciechowie. Na miejscu, przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda sad , gdzie jabłka dojrzewają i jak wygląda ich droga z sadu do naszych domów. Zapraszamy do galerii!

24-10-2021

PARK JESIENIĄ!
 
„A tu lecą mi na głowę,
 
liście złote kolorowe”.
 
O tym, jaki piękny jest park jesienią, przekonały się dzieci z grupy „misie”, podczas jesiennego spaceru do parku. Zapraszamy do galerii!

24-10-2021

PSZCZÓŁKI ROBIĄ PYSZNY SOK!
 
Z jabłek przywiezionych z sadu, „Pszczółki”, zrobiły zdrowy, bezcukrowy sok jabłkowy. Zapraszamy do galerii!

2021-10-18

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ!
 
9 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji, zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana Łukasza Marszałka – tatę Przemka z grupy „Pszczółki”, który jest listonoszem. Pan listonosz, opowiedział nam o swojej pracy a na koniec zrobił wszystkim ogromną niespodziankę, wręczając każdemu zaadresowany do niego list ze słodką niespodzianką. Zapraszamy do galerii!

2021-10-18

DZIEŃ DRZEWA!
 
Z okazji obchodzonego 10 października Światowego Dnia Drzewa, nasze przedszkolaki, posadziły na placu przedszkolnym nowe drzewko. Zapraszamy do galerii!

2021-10-18

KOLOROWE WARZYWA!

 
„Chrup warzywa dla urody,
 
kto je wcina, ten jest zdrowy.
 
Wybór wielki, warzyw pełno,
 
więc wybierzesz coś na pewno”.

 
Przez cały poprzedni tydzień „Pszczółki”, rozmawiały o warzywach. Dowiedziały się, jakie spożywanie ich jest ważne dla naszego zdrowego rozwoju. Robiły eksperyment, pt. „Czy warzywa piją wodę”, wykonywały również warzywne pieczątki, przez co dowiedziały się, jak dane warzywo wygląda w przekroju. Zapraszamy do glerii!

2021-10-18

KOLOROWE WARZYWA  - „MISIE”!
 
Przedszkolaki z grupy „Misie”, przez cały poprzedni tydzień rozmawiały o wartościach odżywczych, jakie dostarczają nam warzywa. Robiły piękne, kolorowe pacynki i smaczną i zdrową sałatkę warzywną.  Zapraszamy do galerii!

2021-10-18
KOLOROWE OWOCE – „MISIE”!
 
„Wpadła gruszka do fartuszka,
 
a na koniec dwa jabłuszka.
 
A śliweczka wpaść nie chciała,
 
bo śliweczka niedojrzała.”
 
Kolorowe owoce, królowały u naszych przedszkolaków w grupie – „Misie”. Dzieci dużo rozmawiały na ich temat, dowiedziały się, jak ważne jest ich spożywanie dla organizmu. Robiły owocowe pacynki i smaczną sałatkę. Zapraszamy do galerii!

2021-10-07

DZIEŃ CHŁOPAKA!
 
Dnia 30 września, obchodziliśmy w naszym przedszkolu: „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji, dziewczynki, przygotowały dla swoich kolegów z grup, słodkie niespodzianki.
Było dużo zabawy, życzeń i uśmiechu. Zapraszamy do galerii!

2021-10-04

URODZINY!

 
„Słońce świeci dziś dla Ciebie,
 
a chmurki tańczą na niebie!
 
Śmieją się motylki,
 
a biedronki i kwiatki,
 
przesyłają życzenia
 
i słodkie buziaki”!

 
W miesiącu : wrzesień – urodziny w naszym przedszkolu obchodzili: Jan Białek i Filip Adamczak z grupy „Misie”, oraz Hanna Adamczak, Alan Spyrka i Bartłomiej Rosik z grupy „Pszczółki”. Zapraszamy do galerii!

2021-09-27

WYCIECZKA DO LASU!
 
W poniedziałek 27 września, wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Spacer do ścieżce edukacyjnej, przybliżył naszym przedszkolakom środowisko przyrodnicze jakim jest las.  Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w lesie i różne rodzaje drzew. Po nauce, ruszyliśmy w poszukiwaniu grzybów! Zapraszamy do galerii!

2021-09-27

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!
 
„ Hola, hola!
 
    Oto przedszkolak”!
 
20 września, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolak.  Już od samego rana w każdej grupie planowała wesoła atmosfera. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, między innymi zabawy ruchowe i słodkie niespodzianki. Zapraszamy do galerii!

2021-09-19

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI!

„Biedroneczka mała,
 
trzy kropeczki miała.
 
Chciała je policzyć,
 
ale nie umiała”.

 
Międzynarodowy Dzień Kropki – to dzień kreatywności dla najmłodszych dzieci. D samego rana w naszym przedszkolu, cieszyliśmy się tym dniem. Wspólnie obejrzeliśmy fil edukacyjny na temat książki THE DOT – którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która właśnie dzięki małej kropce, zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Zapraszamy do galerii!

2021-09-19

DZIEŃ ADAPTACYJNY!
 
Pod koniec sierpnia w przedszkolu, odbyły się Dni Adaptacyjne dla najmłodszych przedszkolaków. Celem takich spotkań, było zapewnienie nowoprzyjętym dzieciom atmosfery zaufania, bezpieczeństwa i akceptacji. Dzieci przez chwilkę wspólnie się pobawić i poznać. A rodzice, zapoznali się z zasadami funkcjonowania naszego przedszkola. Zapraszamy do galerii!
Ⓒ Copyright by Przedszkole w Pawłowicach 2010-2024
Tel. 65 5367-444
przedszkole@przedszkolepawlowice.pl
Wróć do spisu treści