Dogoterapia

DOGOTERAPIA Z GAJĄ!!!

GAJA –pies terapeuta, jest podopiecznym czworonogiem pani Małgosi – wychowawczyni z grupy – „Misie” i będzie on raz w miesiącu przychodził na zajęcia z naszymi przedszkolakami.

Dogoterapia to system ćwiczeń i zabaw z udziałem odpowiednio przygotowanych psów wspomagający rehabilitacje ruchową i umysłową dzieci i dorosłych Nie od dziś wiadomo, że przebywanie ze zwierzętami ma korzystny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Mówi się też, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Za miłość i troskę odwzajemni się bezgraniczną miłością i zaufaniem. Ponad to pies może być nie tylko wspaniałym przyjacielem dla naszego dziecka, może też zostać jego „terapeutą.
Dogoterapia jest wspaniałym sposobem na to, aby trudne i żmudne ćwiczenia w naturalny sposób stały się ciekawe i atrakcyjne dla dziecka. Terapia z udziałem psa ma na celu stwarzanie możliwości wszechstronnego rozwoju dziecka na miarę jego potrzeb i możliwości. Bardzo ważnym aspektem jest rozwój emocjonalny. Pies jest źródłem nieograniczonej miłości, cierpliwości i zrozumienia, co może być kluczem do nawiązania pozytywnej relacji z dzieckiem oraz osłabienia jego wrogości i rezerwy. Obecność psa w życiu małego człowieka pozwala oddalić poczucie strachu, obawy, samotności i odosobnienia. Pies będzie z sympatią i zrozumieniem słuchał małego dziecka, nie będzie oceniał, wygłaszał opinii ani mówił co dziecku wolno, a co nie, co daje poczucie bezpieczeństwa i zaufania.
Gimnastyka z GAJĄ.

Pełny ekranWsteczPlayDalej