Przedszkole w Pawłowicach


Idź do treści

Aktualnosci 2

Wybór stron [1] [2] [3] [4]2017-12-17

AKCJA „MIKOŁAJ”!!!
Przez dwa tygodnie, zbieraliśmy słodycze dla biedniejszych dzieci z naszej okolicy. Słodycze przekazaliśmy do GOPSU w Krzemieniewie. Serdecznie dziękujemy dzieciakom i rodzicom za udział w tej akcji.
Zapraszamy do galerii!!!2017-12-17

MASA PORCELANOWA!!!
Mama Stasia z grupy – „Pszczółki” – pani Emilia , odwiedziła jego grupę i przyniosła ze sobą magiczną- sucha masę porcelanową, z której pomogła im wyczarować piękne ozdoby na choinkę. Na koniec pracy dzieci mogły zrobić sobie śmieszne świąteczne zdjęcie pod choinką. Dziękujemy pani Emilii.
Zapraszamy do galerii!


2017-12-10
WARSZTATY ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM W KROBI!!!
Pojechaliśmy do Krobi do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny na warsztaty bożonarodzeniowe i spotkanie z Mikołajem. Podczas warsztatów, dzieci wykonały ozdoby z drewna, które mogą zawiesić na choinkę a także wysłuchały Legendy o Świętym Mikołaju, którego postać związana jest nierozerwalnie z ziemią krobską - jest on patronem krobskiej fary. Na sam koniec krobski Mikołaj, wręczył dzieciom słodkie upominki.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-12-10
CHOINKA W KRZEMIENIEWIE!!!
W środę 6 grudnia - Partnerstwo dla Wolontariatu, zaprosiło wszystkich mieszkańców gminy Krzemieniewo do wspólnego dekorowania wielkiej choinki przed Urzędem gminy. Dzieci z naszego przedszkola, także wykonały bombki i pojechały je zawiesić. Zabawa była bardzo udana, odważni mogli zawiesić bombki za pomocą wyciągnika na samej górze a potem wspólnie zatańczyć z Mikołajem i Śnieżynką!
Zapraszamy do galerii!!!


2017-12-10

SPEKTAKL MIKOŁAJKOWY!!!
7grudnia, zostaliśmy zaproszeni przez nasze zaprzyjaźnione Panie z biblioteki na spektakl Mikołajkowy, zaprezentowany przez aktorów z teatru „Maska” z Krakowa – pod tytułem: „ Za pasem święta a ktoś majstruje przy prezentach”.
Zapraszamy do galerii!!

2017-12-10

OPIEKUN LASU!!!

„Pan Leśniczy całą zimę dba,
o leśną swą rodzinę!
Chroni ptaki i zwierzęta
o ich losie wciąż pamięta.!

„Misie” – zaprosiły do siebie tatę Ulki – pana Romana Czwojdraka. Pan Roman na co dzień należy do Koło Łowieckiego DROP Nr 22 w Górznie i jest opiekunem lasu. Pan Roman, opowiedział dzieciom na czym polega jego praca – dba o zwierzęta podczas zimy, pilnuje aby ludzie którzy odwiedzają las nie niszczyli go, pomaga chorym zwierzętom – przede wszystkim dba o las i jego mieszkańców. Zapraszamy do galerii!!!


2017-12-10
URODZINY!!!

"Niech ci słonko ciepło gra,
niech Twa radość długa trwa.
Nie trać Swej wesołej minki,
dziś są Twoje urodzinki"!

Urodziny w miesiącu : listopad w naszym przedszkolu, obchodzili: Lilka Kubiak i Jakub Rozwalka z grupy "Misie", Wojtek Spyrka z grupy "Pszczółki", natomiast urodziny w miesiącu grudzień w naszym przedszkolu obchodzili: Karol Pindara, Jakub Adamczak i Borys Sadowski z grupy "Pszczółki". Wszystkim solenizantom, składamy jeszcze raz gorące życzenia a rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek dla wszystkich przedszkolaków. Zapraszamy do galerii!!!

2017-11-30

ANDRZEJKI!!!

„ W naszej grocie pełnej czarów,
dziś otrzymasz morze darów!
Zajrzyj, powróż razem z nam
- przedszkolnymi czarodziejami”!

Wróżby andrzejkowe, to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Od dawien, dawna wierzono, że w nocy z 29 na 30 listopada – nastaje na ziemi niezwykły czas, czas w którym otwierały się drzwi do nieznanej przyszłości…. . W naszym przedszkolu – „Wróżka czarodziejka”- zaprosiła przedszkolaków i ich rodziców do odkrywania nieznanych kart z przyszłości. Było wróżenia z magicznych talerzyków, rozpoznawanie znaczenia znaków zodiaku, losowanie kolorów, lanie wosku, różne pląsy z zabawy. Przedszkolaki dowiedziały się, co czeka ich w dalekiej przyszłości. Czy to się spełni – tego nie wie nikt. Najważniejsze, że ten wieczór spędziły razem ze swoimi najbliższymi. Zapraszamy do galerii!!!


2017-11-30

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!!!

„Miś pluszowy, mis kudłaty,
biały, czarny lub łaciaty!
Wszystkie misie My kochamy,
bo ich święto dzisiaj mamy.”


Światowy Dzień Pluszowego misia, obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy mis świętował swoje 100 urodziny – pierwsza pluszowa zabawka, powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku. Z okazji tego ulubionego święta wszystkich dzieci, zostaliśmy zaproszeni przez nasze zaprzyjaźnione Panie z pobliskiej biblioteki. Razem z Paniami i misiami świętowaliśmy ten dzień, poprzez zabawy, wierszyki i pląsy.
Zapraszamy do galerii!!!2017-11-30

"MISIE" - ZWIEDZAJĄ PAŁAC W PAWŁOWICACH!!!
"Misie", całkiem niedawno, wybrały się na spacer, podczas którego zwiedziły Pałac w naszej okolicy. Budowę pałacu, rozpoczęto w 1779 roku i trwała bardzo długo aż do roku 1785 - kiedy to został założony przepiękny ogród z regularnym tarasem, znajdujący się za pałacem. W pałacu, znajduje się mnóstwo pomieszczeń, między innymi: salon okrągły, salon zielony, sala kolumnowa, salon okrągły, salon błękitny, sala biblioteki, salon jedwabny i wiele innych ciekawych pomieszczeń.
Zapraszamy do galerii!!!

2017-11-21

OD ZIARENKA DO BOCHENKA!!!
„Pszczółki”, podjęły się bardzo trudnego zadania, jakim jest upieczenie chleba. Przed przystąpieniem do pracy, obejrzały film , pt. „Od ziarenka do bochenka”, z którego dowiedziały się, z czego powstaje chleb i jaka długa musi przebyć drogę, aż trafi do naszego domu. Upieczony przez nich chlebek był bardzo chrupiący i puszysty a zapach długo unosił się w całym przedszkolu.
Zapraszamy do galerii!!!2017-11-19

ŚWIĘTO NIEDPODLEGŁOŚCI!!!

"Czy wiesz jaki to znak: W czerwonym polu biały ptak?
-wiem- odpowiedział Janek mały - to jest znak Polski-Orzeł Biały"!
M. Łaszczuk

Dzień 11 listopada, to ważne Święto dla wszystkich Polaków, także tych najmniejszych. Dlatego, bardzo ważne jest kształtowanie u przedszkolaków podstawy patriotycznej. "Polak" - to słowo, które powinno się kojarzyć naszym maluchom z przynależenia do naszej ojczyzny - Polski, mówienia naszym językiem-Polskim. Łączy nas wszystkich wspólna symbol - Orzeł Biały i flaga - biało-czerwona. Zapraszamy do galerii!!!

2017-11-19
TEATRZYK HERBI - "TRZY MAGICZNE SŁOWA"!
Po raz kolejny, odwiedzili nas aktorzy z teatrzyku HERBI z Leszna z przedstawieniem, pt. "Trzy magiczne słowa". Aktorzy w niezwykle zabawny sposób, przybliżyli naszym przedszkolakom, jak ważne jest w życiu dobre zachowanie i takie słowa jak - proszę, dziękuję i przepraszam - potrafią zmienić dużo rzeczy na lepsze.
Zapraszamy do galerii!


2017-11-12
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA!

"My maluchy przyrzekamy,
być od dzisiaj przedszkolakami!
Nie grymasić i nie szlochać,

zawsze swoje Panie kochać!
Grzecznie bawić się i fikać,
wszystko zjadać z talerzyka!
Nauczymy się dziękować
i porządnie się zachować!
Od dziś zawsze być zuchami
i dobrymi kolegami!"

Dnia 10 października w naszym przedszkolu, miała miejsce bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Pani dyrektor Irena Knuła powitała wszystkich gości i spotkanie, zaczęliśmy naszym hymnem przedszkolnym - "Hola, hola - oto przedszkolak". Następnie dzieci, przedstawiły swoim rodzicom mały występ artystyczny, udowodniając tym, że już mogą zostać prawdziwymi przedszkolami. Po ślubowaniu rodziców i przyrzeczeniem dzieci, nastąpiła ta ważna
chwila - pani dyrektor pasowała każde dziecko ogromnym ołówkiem na dzielnego przedszkolaka.
Zapraszamy do galerii.


2017-11-05
URODZINY!!!

"Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twa radość długo trwa.
Nie trać Swej wesołej minki,
dziś są Twoje urodzinki"!

Urodziny w miesiącu : październik w naszym przedszkolu, obchodzili: Jagoda Hemmerling, Lena Pukacka i Maja Szepe z grupy "Misie", oraz Kornelia Szypura, Kacper Włodarczyk i Stanisław Kraśner z grupy "Pszczółki". Wszystkim solenizantom, składamy serdeczne życzenia a rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków. Zapraszamy do galerii!!!

2017-11-05
"LALKI ŚWIATA"!
Tym razem do muzeum do Leszna na wystawę, pt. "Lalki Świata", wybrały się przedszkolaki z grupy "Pszczółki".
Zapraszamy do galerii!!!


2017-10-29

MISIE W SADZIE !!!
„Misie”, wybrały się do Grzybowa do sadu. Na miejscu, oprócz obejrzenia sadu, mogły przespacerować się ścieżką dydaktyczną a także dowidziały się wiele ciekawych rzeczy na temat pszczół – „Skarby z ula”. Miejsce to jest bardzo ciekawe, wiec na pewno powrócimy tam na wiosnę.

Zapraszamy do galerii!!!

2017-10-27

MISIE ROBIĄ SAŁATKĘ!!!
„Misie” – doskonale wiedzą, jak ważne jest jedzenie zdrowych warzyw i owoców. Z przyjemnością, przygotowały sałatkę jarzynową. Samodzielnie umyły i pokroiły warzywa. Paluszki były całe a sałatka smakowała wszystkim przedszkolakom.
Zapraszamy do galerii!!!2017-10-27
PSZCZÓŁKI LUBIĄ WARZYWA!!!

" Chrup warzywa dla urody,
kto je wcina, ten jest zdrowy!
Wybór wielki, warzyw pełno,
więc wybierzesz cos na pewno!"

Przez cały poprzedni tydzień, "Pszczółki", poznawały znaczenie warzyw dla naszego zdrowia. Poznawały ich kształt, zapach i smak. Wykonywały piękne muchomorki z ziemniaka i pietruszki, smakowały ugotowanych warzyw a na sam koniec, zrobiły pyszna sałatkę warzywną. Zapraszamy do galerii!!!

2017-10-27

„OPOWIEŚCI Z LODOWEJ KRAINY!!!
Dnia 19 października, nasze przedszkolaki, wybrały się do Leszna do teatru, aby obejrzeć spektakl, pt. „Opowieści z Lodowej Krainy”, wystawiany przez aktorów z teatru współczesnego z Krakowa. Była to inscenizacja, oparta na podstawie motywu jednego z najpopularniejszych filmów animowanych ostatniego lata – „Krainy Lodów”.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-10-22

PIKNIK „JESIENNE JABŁUSZKO”!!!
Dnia 14 października, odbył się w naszym przedszkolu – piknik „Jesienne Jabłuszko”. Piknik ten, był szczególnym wydarzeniem, ponieważ w tym roku dołączyliśmy się do wspaniałej akcji , charytatywnej zorganizowanej w naszym regionie – „Jabłuszko”. Akcja ta, miała na celu sprzedanie jak największej ilości jabłek i zebranie pieniążków dla chorych dzieci z naszej okolicy w tym także dla Bartka Jankowskiego z Pawłowic. Bartkowi, pomagamy już 2 lata, zbierając dla niego plastikowe nakrętki. Podczas naszego Pikniku, zebraliśmy 916 zł - jest to jak na przedszkole bardzo duża suma. Dziękujemy wszystkim za udział w naszym Pikniku, za udział w naszych jesiennych zabawach i za wrzucanie swoich oszczędności do puszek.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-10-16
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!!


"Rzekę pięknych kwiatów znamy,
tulipanów, róż i bzów.
Dla nauczycieli mamy,
najpiękniejszy bukiet róż".

Co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zapraszamy do naszego przedszkola, panie emerytki, które kiedyś pracowały razem z dziećmi. Nasi goście z przyjemnością , słuchają pięknych wierszyków i piosenek , przygotowanych przez przedszkolaków. Także tym razem, było wiele uśmiechu, wzruszeń i niezapomnianych chwil. Zapraszamy do galerii!!!
Dziękujemy rodzicom za pamięć o nas w tym wyjątkowym dniu.

2017-10-16
LALKI ŚWIATA!!!
"Misie" - pojechały do Muzeum Okręgowego w Lesznie na wystawę , pt. - "Lalki Świata". Na miejscu, dowiedziały się, że lalki, mogą być wykonane z różnego materiału, np. drewna, tkaniny, plastiku lub porcelany. Lalki przedstawiają nasze emocje i często służą nam jako nasi najlepsi przyjaciele, którym możemy się ze wszystkiego zwierzyć. Prezentowane na wystawie lalki, pochodziły ze zbiorów Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju oraz kolekcji pani Anny Ziembińskiej z Krotoszyna.
Zapraszamy do galerii.


2017-10-12
"PSZCZÓŁKI" - JADA DO SADU!!!
"Wpadła gruszka do fartuszka,
a za gruszką dwa jabłuszka.
A śliweczka wpaść nie chciała,
bo była niedojrzała"!
"Pszczółki", wybrały się na wycieczkę do sadu do Święciechowy. Na miejscu, dowiedziały się jak rosną jabłka, jak się je zbiera i jak są składowane, zanim trafią do naszego domu.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-10-12

MUCHOMORKOWY SPACER!

„Pan Muchomor w lesie stoi
coś go bardzo niepokoi.
Nikt go nie chce zerwać wcale,
a wygląda tak wspaniale.
Taki piękny ma kapelusz, duży i czerwony
A do tego cały w kropki pięknie ozdobiony”.


„Misie”, wybrały się na spacer do parku w celu poszukiwania pierwszych oznak jesieni. Po drodze, znalazły kasztany, żołędzie, pierwsze kolorowe liście, ale także piękną „muchomorkową” polanę!!!
Zapraszamy do galerii!!!


2017-10-12
OWOCOWY TYDZIEŃ U "PSZCZÓŁEK"!!!
"Pszczółki", przez cały tydzień rozmawiały o owocach, poznawały ich wygląd, smaki i zapachy. Z jabłek zrobiły pyszne kompoty a z reszty owoców kolorową sałatkę owocową.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-10-12

OWOCOWY TYDZIEŃ U „ MISII”!!!
„Misie”, także przez cały tydzień poznawały owoce i robiły z nich kolorowe szaszłyki, pyszną sałatkę i słodki mus jabłkowy.
Zapraszamy do galerii!!!

2017-10-04

DZIEŃ CHŁOPAKA!!!

„W tym szczególnym dniu-września trzydziestego,
witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
innych przyjemności już nawet nie zliczę”!

W tym szczególnym dniu, dziewczynki , wręczały chłopcom upominki, piekły dla nich ciasteczka, składały życzenia i dawały słodkie buziaki! Zapraszamy do galerii!!!


2017-10-04

WYCIECZKA DO LASU!!!
Tydzień temu w poniedziałek, wybraliśmy się do lasu. Na miejscu, dzieci, miały okazje poznać różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu a do kącików przyrody w swoich salach, zebrały różne dary, które w lesie zostawiła pani Jesień. Były to liście, szyszki, kawałki kory i mnóstwo grzybków.
Zapraszamy do galerii!!!2017-09-28

URODZINY!!!


„Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twa radość długo trwa.
Nie trać swej wesołej minki,
dziś są Twoje urodzinki”!!!


Urodzinki w miesiącu : wrzesień w naszym przedszkolu, obchodzili: Dawid Hermanowicz i Jasiu Raburski z grupy „Pszczółki” oraz Hanna Apolinarska, Kamil Elsner, Filip Ratajczak i Piotr Katarzyński z grupy „Misie”. Wszystkim solenizantom, składamy gorące życzenia a rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków. Zapraszamy do galeri!!2017-09-27

BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA!!!

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że na ulicy żarty kończą się!
Każdy przedszkolak zasady zna –
przechodzi tylko po pasach
i kolory sygnalizatora w pamięci zna”!!!


Przez cały tydzień - „Misie”, rozmawiały o prawidłowym i bezpiecznym zachowaniu się na drodze.

Zapraszamy do galerii!

2017-06-30

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS!!!
W środę 21 czerwca, w naszym przedszkolu, odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci, odchodzących do szkoły! Były piękne wierszyki, piosenki i mnóstwo wzruszeń. Przedszkolaki, kończące edukacje przedszkolną, otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, książki i słodkie upominki. Na koniec, pani dyrektor, podziękowała rodzicom za wspaniałą i owocna współpracę i zaangażowanie się w życie przedszkola. Rodzice, odwdzięczyli się tym samym i podziękowali wszystkim pracownikom przedszkola, wręczając piękne kwiaty!
Zapraszamy do galerii!!!
2017-06-30
"HOKUS- POKUS Z MAGIĄ NA WESOŁO"!!!
W naszym przedszkolu, odbyło się przedstawienie krakowskiego Teatru Iluzji, pt. "Hokus - pokus z magia na wesoło". Klaun - iluzjonista, zaprezentował dzieciom wiele ciekawych sztuczek a niektórych przedszkolaków, mianował swoimi zastępcami!
Zapraszamy do galerii!!!
2017-06-30

AKCJA: „CZYSTY ANIOŁEK”!!!
Przez cały czerwiec, braliśmy udział w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie PIĘKNE ANIOŁY, która polegała na zbieraniu środków czystości dla dzieci z biedniejszych rodzin w naszej okolicy. Zebrane rzeczy, zawieźliśmy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzemieniewie. Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w akcji!!!
Zapraszamy do galerii!!!
2017-06-30
"BONO" - PRZYJACIEL OLAFA!!!
W naszym przedszkolu niedawno, zjawił się bardzo sympatyczny gość - "Bono" - nowy członek rodziny Olafa z grupy "Misie". Olaf, bardzo chciał pochwalić się swoim małym szczeniaczkiem i przyprowadził go do przedszkola. Mama Olafa - pani Kasia, opowiedziała dzieciom, że wychowanie szczeniaka, to nie tylko przytulanie i zabawa, ale bardzo ciężka i odpowiedzialna praca.
Zapraszamy do galerii!!!

2017-06-29

URODZINY!!!

„Idzie misio, idzie słonik
małpka, piesek oraz konik.
Wszyscy razem z prezentami
z najlepszymi życzeniami”!

Urodziny w grupie „Pszczółki” w miesiącu czerwiec, obchodzili – Jacek Kowalski, natomiast w miesiącu lipiec, obchodzili – Iga Maćkowiak i Tomasz Justka. Solenizantom, życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i samych radosnych dni. Rodzicom, dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków. Zapraszamy do galerii!!!2017-06-29
URODZINY!!!

"Idzie misio, idzie słonik
małpka, piesek oraz konik.
Wszyscy razem z prezentami
z najlepszymi życzeniami"!

Urodziny w grupie "Pszczółki" w miesiącu sierpień, obchodzili - Amelia Matyla, Urszula Czwojdrak, Zosia Jaraczewska, Natan Matyla i Jasiu Adamczak. Solenizantom, życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i samych radosnych dni. Rodzicom, dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków. Zapraszamy do galerii!!!


2017-06-29

URODZINY!!!

„Idzie misio, idzie słonik
małpka, piesek oraz konik.
Wszyscy razem z prezentami
z najlepszymi życzeniami”!

Urodziny w grupie „Misie” w miesiącu czerwiec, obchodzili – Patrycja Kowalska, Zosia Kraśner, Lena Teodorczyk, Jędrzej Świadek i Paweł Adamczak , natomiast w miesiącu sierpień , obchodzili – Julia Grzegorzewska, Jagoda Mendyka i Szymon Majchrzak. Solenizantom, życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i samych radosnych dni. Rodzicom, dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków. Zapraszamy do galerii!!!2017-06-29

WĘDRUJĄCA KARTKA PO ŚWIECIE – POSTCROSSING!!!
Informujemy, że w przedszkolu na korytarzu w żółtym segregatorze – znajdują się kartki, które napływają do nas z różnych stron świata. Miejsca z których ona spływają, zaznaczone są na naszej dużej mapie kolorowymi pinezkami. Zachęcamy rodziców do oglądania w/w kartek.2017-06-18
FESTYN RODZINNY : "W KRAINIE BAŚNI I BAJEK"!!!
W sobotę 10 czerwca w naszym przedszkolu, odbył się Festyn Rodzinny, który w tym roku był podsumowaniem naszej całorocznej akcji : "W krainie baśni i bajek". Festyn rozpoczęli rodzice, którzy przedstawili swoim dzieciom bajkę, pt. " Zaczarowanym pociągiem w świat bajek". Bajka, bardzo podobała się nie tylko najmłodszym, ale również pozostałym rodzicom! Po słodkim poczęstunku, rozpoczęły się zabawy, pląsy i konkursy, które zostały przygotowane przez pana Baldysa z Leszna. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu festynu!
Zapraszamy do galerii !!!


2017-06-13

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!!!

„Cała Polska czyta dzieciom, z wieczora i rana.
Cała Polska czyta dzieciom – bo Polska to mama.
Przędzie się z uczuć i liter, wyobraźni nitka płocha.
Cała Polska czyta dzieciom – bo Polska je kocha”!

W ramach kompani – „Cała Polska czyta dzieciom „, zostaliśmy zaproszeni do naszej pobliskiej biblioteki na inscenizacje wierszy Tuwima i Brzechwy : „Kaczka Dziwaczka” i „Rzepka”. W rolę aktorów, wcielili się miłośnicy i czytelnicy biblioteki. Przedstawienia bardzo podobały się dzieciom o czym świadczyły ich uśmiech i gromkie brawa. Zapraszamy do galerii!!!


2017-06-06
KLUCZEWO - "STARA CHATA U KOWOLA"!!!
W tym roku na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka, wybraliśmy się do Kluczewa do "Starej Chaty u Kowola". Gospodarz - wujek Krzysiu, oznajmił nam, że ostatnio odwiedziliśmy go 10 lat temu. Od tego czasu wiele się u nich zmieniło, powiększyli i upiększyli plac - który teraz nosi nazwę - "Siedlisko - Raj dla dzieci" i faktycznie tym rajem jest. Podczas wycieczki, poznaliśmy stare obyczaje panujące na wsi, zwiedziliśmy stara wielkopolska chatę, dowiedzieliśmy się jak się robi prawdziwe masło, doiliśmy krowę, jedliśmy pyszne domowe rogaliki i kiełbaskę z ogniska, bawiliśmy się ze zwierzętami, jeździliśmy bryczką, ale przede wszystkim bawiliśmy się doskonale!
Zapraszamy do galerii !!!


2017-06-06
DZIEŃ DZIECKA!!!

"Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat"!!!


Dzień 1 czerwca jest dniem innym niż wszystkie dni w roku, jest dniem wyjątkowym i długo wyczekiwanym. W naszym przedszkolu, obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień na sportowo. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, miały malowane twarze i wyjątkowo zajadały się słodyczami!!!
Zapraszamy do galerii!!!

2017-06-06
DZIEŃ ADAPTACYJNY!!!
Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej, jest momentem przełomowym zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Jak co roku w naszym przedszkola, pod koniec roku szkolnego, odbywa się : Dzień Adaptacyjny, jest to dzień, kiedy zapraszamy do naszego przedszkola, aby pomóc im i ich rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu.
Zapraszamy do galerii !!!


2017-06-04
URODZINY!!!

"Idzie misio, idzie słonik,
małpka, piesek oraz konik.
Wszyscy razem z prezentami,
z najlepszymi życzeniami!"

Urodziny w miesiącu: Maj - obchodzili: Barbara Śniegucka, Weronika Dajewska i Kamil Wojciechowski z grupy - "Misie". Solenizantom , życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i samych radosnych dni. Rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków. Zapraszamy do galerii!!


2017-06-04
ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA W GRZYBOWIE!!!
W Grzybowie, koło Leszna, powstała ścieżka dydaktyczna, która jest inicjatywą Zespołu Szkół Rolniczych - Budowlanych w Lesznie. W ramach tej lekcji przyrody, nasze przedszkolaki mogły zwiedzić sad i pola uprawne, zobaczyć domki dla ptaszków i owadów.
Zapraszamy do galerii!!!
2017-06-04

PODARUJ MISIA!!!
Niedawno zakończyliśmy akcję - "Podaruj misia". Zebrane maskotki, zawieźliśmy do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Wszystkim rodzicom i dzieciakom, serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji.
Zapraszamy do galerii !!!


2017-05-23

TYDZIEŃ BIBLIOTEK!!!
Z okazji Dnia Bibliotekarza, zostaliśmy zaproszenie do naszej pobliskiej biblioteki na spektakl edukacyjny w wykonaniu aktorów z teatru EDU-ARTIS z Krakowa, pt. „Tajemnica starej szafy”. Przedstawienie, opowiadało o Rumcajsie i Hance, którzy razem z sową Klarą i innymi mieszkańcami Rzacholeckiego lasu, stanęli przed trudnym zadaniem – uwolnienia zaginionych postaci z bajek, które uwięzione były w starej szafie. I oczywiście im się to udało!
Zapraszamy do galerii!2017-05-11

URODZINY!!!
Urodziny w miesiącu: Kwiecień- obchodzili: Lena Burzyńska, Wiktoria Klimkowska i Mateusz Ciesielski z grupy - "Pszczółki" oraz, Aleksandra Królikowska, Olaf Woźniak, Nikodem Żurawski i Jakub Rosik z grupy "Misie". Solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i samych radosnych dni. Rodzicom, dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków.
Zapraszamy do galerii!!!2017-05-11

ŚWIĘTO FLAGI!!!

„Czerwień to miłość,
biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste”.

Cz. Janczarski

2 maja, obchodzony jest – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W naszym przedszkolu, staramy się pobudzić i utrwalić u naszych dzieci poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli, z tej tez okazji organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. Tym razem z okazji Święta Flagi, zostaliśmy zaproszeni do biblioteki w naszej okolicy, aby tam uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez panie bibliotekarki.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-05-11

OWCZRNIA!!!
Dzięki uprzejmości Pani Dajewskiej – mamie Weroniki, mogliśmy pojechać do Kociug do Owczarni. Na miejscu, dowiedzieliśmy się w jakich warunkach powinny być hodowane te zwierzęta, poznaliśmy różne gatunki i mogliśmy, także dotknąć mięciutkiego futerka owieczek.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-05-04

DZIEŃ PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA!
6 kwietnia przypada Dzień Pracowników Służby Zdrowia, z tej właśnie okazji w naszym przedszkolu zawitali: pani Kasia Pindara- mama Karolka, która jest pielęgniarką i pan Tomasz Nowak – wujek Kacperka, który jest ratownikiem medycznym. Pani Kasia , pokazała przedszkolakom, jak prawidłowo dbać o zęby i jak ważne jest spożywanie owoców w naszej codziennej diecie. Pan Tomek, natomiast udowodnił przedszkolakom, że pomimo ich młodego wieku, także mogą pomóc uratować życie drugiej osobie. Pokazał jak prawidłowo postępować, przy udzielaniu pierwszej pomocy i przypomniał nam wszystkie telefony ratunkowe.
Zapraszamy do galerii!!!
Powrót do treści | Wróć do menu głównego