Aktualnosci

Wybór stron [1] [2] [3] [4] [5]

Prosimy, aby dzieci nie przynosiły do przedszkola zabawek skonstruowanych
z mały części, gdyż grozi to zagubieniem zabawki, lub - co gorsza możliwością
zadławienia się jej małą częścią.
Dziękujemy za zrozumienie!!!

Zapraszamy do zakładki "W Krainie Baśni i Bajek".

Informujemy, że dnia 13 stycznia 2019r. (niedziela) dzieci z grupy "MISIE",
będą uczestniczyły w występach
z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
który odbędzie się na terenie Gminy Krzemieniewo.
Więcej szczegółów podamy w najbliższym czasie

14.01.2019 - 25.01.2019 będą Ferie Zimowe!
Nasze przedszkole, pełni w tym okresie dyżur, dla dzieci rodziców obojga pracujących.
Zgłoszenia przyjmujemy do 08.01.2019r.

Z dniem 02 stycznia 2019 roku, zostaje podniesiona stawka żywieniowa:
-2 posiłki - 4zł.
- 3 posiłki - 5zł.

W związku z problemami technicznymi naszej strony
internetowej informujemy, że w najbliższym czasie ulegnie
ona zmieniona i tworzona na nowo.
Znikną zamieszczane dotychczas informacje i fotografie.
Za niedogodności przepraszamy.

2018-12-23

GWIAZDOR!!!

„Jest taki dzień…”

W środę 19 grudnia – w piękny przedświąteczny wieczór, nasze przedszkolaki ,dzięki swoim przepięknym występom – wprowadziły nas w magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia!! Występy, obejrzeli rodzice, nauczyciele, pracownicy przedszkola i także wyjątkowy gość, na którego czekały szczególnie wszystkie dzieci – Gwiazdor. Gwiazdor, był bardzo wzruszony i bardzo podobały mu się inscenizacje przygotowane przez dzieci, w nagrodę podarował każdemu podarunek.
Zapraszamy do galerii!!!

2018-12-23
WIGILIA!!!
Wigilia Bożego Narodzenia - to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie - przeżywamy go bardzo uroczyście! Wszyscy razem, zasiedliśmy do pięknie przystrojonego świątecznego stołu, podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy kolędy! Atmosfera, była prawdziwie rodzinna, zapomnieliśmy o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo przecież święta to czas radości i wybaczania!

2018-12-18

TEATRZYK - "LEGENDA O ŚWIĘTYM MIKOŁAJU"!
W miniony piątek, przedszkolaki, obejrzały przedstawienie teatralne, pt. "Legenda o Świętym Mikołaju" - w wykonaniu aktorów z objazdowej grupy teatralnej z Krakowa. Spektakl, był wypełniony piosenkami i tańcami, wprowadził dzieci w magiczny czas oczekiwania na święta.
Zapraszamy go galerii!

2018-12-18
PARTNERSKA CHOINKA W KRZEMIENIEWIE!!!
W czwartek 6 grudnia - organizacja Partnerstwo dla Wolontariatu, zaprosiło nas do wspólnego dekorowania ogromnej choinki przed Urzędem gminy Krzemieniewo. W przedszkolu, razem z dziećmi wykonaliśmy 5 różnych bombek, które zostały powieszone na tej choince! Powieszenie tych bombek wymagało nie lada wyczynu, ponieważ żeby je zawiesić trzeba było pojechać dźwigiem. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców naszej gminy, co zbliżyło nas do poczucia świątecznej atmosfery . nie zabrakło również Świętego Mikołaja i Śnieżynki, którzy sprawili swoją obecnością dużą frajdę dzieciom.

DZIEŃ ANIOŁA!

"Ludzie to anioły z jednym skrzydłem,
dlatego aby się wznieść musimy trzymać się razem".
Maria Konopnicka

2018-12-09
MIKOŁAJKI!!!

"Mikołajki, Mikołajki,
dla nas dzieci to dzień z bajki!
Każdy chodzi uśmiechnięty,
bo dostaje dziś prezenty"!

Dnia 5 grudnia, pojechaliśmy do Potarzycy, na warsztaty Bożonarodzeniowe. Wspólnie ze sympatycznymi paniami, dzieciaki rozmawiały o zwyczajach Świąt Bożego
Narodzenia i wykonały ozdoby choinkowe. Oczywiście nie odbyło się bez wizyty najważniejszego w tym dniu gościa - Świętego Mikołaja. Święty Mikołaj, opowiedział dzieciom jak naprawdę wyglądało jego życie i jak stał się świętym. Na sam koniec, wręczył przedszkolakom prezenty.
Zapraszamy do galerii!!!

2018-12-09
URODZINY!

„Idzie misio, idzie konik
małpka, piesek oraz słonik!
Wszyscy razem z prezentami
Z najlepszymi życzeniami”!

Urodziny w miesiącu : październik w naszym przedszkolu, obchodzili: Maja Otto-Stachowiak z grupy – „Pszczółki”, w miesiącu listopad Antoni Szpurka z grupy „Pszczółki” oraz Wojciech Spyrka z grupy – „Miesie” . W miesiącu grudniu, urodziny obchodzili: Borys Sadowski i Jakub Adamczak z grupy „Misie”.
Solenizantom, jeszcze raz składamy serdeczne życzenia : Sto Lat! Rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek dla wszystkich przedszkolaków.

2018-12-05
ANDRZEJKI – ŚWIĘTO WRÓŻB I CZARÓW!
Andrzejki –to bardzo stary, ludowy zwyczaj, przypada w imieniny Andrzeja – 30 listopada. W ten dzień – wróżby miały dać odpowiedź na pytanie, co czeka nas w przyszłości. W naszym przedszkolu, także obchodziliśmy – Andrzejki – bawiliśmy się i wróżyliśmy sobie z wosku. Zobaczymy co przyniesie los i czy nasze wróżby się spełnią!

2018-12-05
MUZEUM OKRĘGOWE W LESZNIE!
W środę 28 listopada, wybraliśmy się do Leszna do Muzeum Okręgowego na lekcje muzealne. Grupa „Misie” – uczestniczyła w lekcji, pt. „Muzealna skrzynia skarbów” , natomiast grupa „Pszczółki” – miała opowiastkę, pt. „ W Krainie baśni i legend”.