Przedszkole w Pawłowicach


Idź do treści

Aktualnosci

Wybór stron [1] [2] [3]


***
„Festyn rodzinny”, odbędzie się w dniu 10.06. 2017 roku
o godzinie 10.00
- Wycieczka z okazji Dnia Dziecka, odbędzie się dnia 03.06.2017 roku , pojedziemy do Kluczewa do „Starej Chaty u Kowola”. Całkowity kosztorys i wszystkie informacje podamy w najbliższym czasie.


***Prosimy, aby dzieci nie przynosiły do przedszkola zabawek skonstruowanych
z mały części, gdyż grozi to zagubieniem zabawki, lub - co gorsza możliwością
zadławienia się jej małą częścią.
Dziękujemy za zrozumienie!!!Zapraszamy do zakładki " W Krainie Baśni i Bajek".


***
Uwaga Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że przedszkole nie ponosi
odpowiedzialności za przekazywane przez dzieci pieniądze.
Jest to WYŁĄCZNIE decyzja rodzica.
***
Odpłatność w miesiącu kwiecień 19-20

Przerwa świąteczna, będzie trwać od 13 do 18 kwietnia.


***
Komisja rekrutacyjna podaje do wiadomości, że wszystkie dzieci
z gminy Krzemieniewo których rodzice złożyli wnioski o przyjęciu
do przedszkola na rok 2017/2018 zostały przyjęte.


***2017-04-18

WIELKANOCNY ZAJĄCZEK!!!
Jak co roku, zgodnie z tradycją do naszego przedszkola zawitał Zajączek Wielkanocny. Zając przywitał się z dziećmi, poczęstował je czekoladowymi jajeczkami i zostawił w specjalnie uszykowanych przez dzieci koszyczkach – słodkie niespodzianki. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem, szukali swoich koszyczków i oczywiście nie zawiedli się na zajączku!!!
Zapraszamy do galerii!!!
2017-04-18

SZYKUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!!!

"Malutki baranek ma złote różki,
pilnuje pisanek na trawce z rzeżuszki.
Gdy nikt nie patrzy, chorągiewką buja
i beczy cichutko: WESOŁEGO ALLELUJA!"


Początek kwietnia, był w naszym przedszkolu, okresem intensywnych przygotowań do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci, poznawały zwyczaje związane z tymi Świętami: malowały pisanki, siały rzeżuchę, szykowały swoje koszyczki dla zająca. "Pszczółki", zrobiły kartkę z życzeniami świątecznymi i zaniosły je do zaprzyjaźnionych pań z naszej pobliskiej biblioteki. Po tych wszystkich przygotowaniach, wszyscy razem usiedliśmy przy Wielkanocnym stole, na którym znajdowały się wszystkie Wielkanocne potrawy, złożyliśmy sobie życzenia i cieszyliśmy się zbliżającymi Świętami!
Zapraszamy do galerii!!!


2017-04-18
SPEKTAKL DLA DZIECI: "NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC"!!!
Do naszego przedszkola, przybyli aktorzy z Torunia z Fundacji z "Grupy T" z przedstawieniem edukacyjnym, pt. "Nieoczekiwana zamiana miejsc". Celem tego przedstawienia, było ukazanie dzieciom, jak ważne jest okazywanie szacunku i empatii wobec zwierząt . Aktorzy pokazali także dzieciakom, że zwierzęta, także odczuwają ból i niepokój, maja swoje potrzeby i potrzebują naszej opiekuńczości i zaangażowania. Przedstawienie było bardzo pouczające!!!
Zapraszamy do galerii!!!


2017-04-03

„PSZCZÓŁKI” WITAJĄ WIOSNĘ!!!
Przyjście nowej pory roku – Wiosny – jest doskonała okazją do tego, aby pokazać dzieciom, jakie wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Wszystko robi się zielone i pięknie pachnie. Z tej też okazji, nasze sale przedszkolne zmieniły swój wystrój na kolor zielony, w kącikach przyrody, także króluje zieleń, nasze przedszkolaki, także ubrały się tego dnia na zielono!
„Pszczółki” – wykonały Marzanne, którą zabrały ze sobą do Leszna do Sali zabaw „Wesoły Domek”, gdzie podczas zabawy przywitały wiosnę!
Zapraszamy do galerii!!!2017-04-03

„MISIE” WITAJĄ WIOSNĘ!!!
Przyjście nowej pory roku – Wiosny – jest doskonała okazją do tego, aby pokazać dzieciom, jakie wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Wszystko robi się zielone i pięknie pachnie. Z tej też okazji, nasze sale przedszkolne zmieniły swój wystrój na kolor zielony, w kącikach przyrody, także króluje zieleń, nasze przedszkolaki, także ubrały się tego dnia na zielono!
„Misie” – także wykonały swoja „Marzannę”, którą zatopiły w naszym pobliskim stawie. Następnie z uśmiechem na twarzach, pojechały do Leszna do Sali zabaw – „Wesoły Domek”.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-04-03

URODZINY!!!

„Idzie misio, idzie słonik,
małpka, piesek oraz konik.
Wszyscy razem z prezentami,
z najlepszymi życzeniami.”

Urodziny w miesiącu: Marzec – obchodzili: Aleksandra Pietrzykowska z grupy „Pszczółki” i Gabrysia Kmiecik z grupy „Misie”. Solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i samych radosnych dni. Rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków! Zapraszamy do galerii!!2017-04-03

PYSZNE I ZDROWE KANAPKI!!!

„Krowie mleko jest wspaniałe,
i nie w cętki, ale białe.
Dzieci smacznie wypijają,
zdrowe kości potem mają”!

„Pszczółki”, podczas pogawędki, dowiedziały się jak ważne dla zdrowia i mocnych kości jest picie mleka. Rozmawiały , o tym, skąd się bierze mleko i jaka musi przejść drogę, aby trafić na nasze stoły. Poznawały także różnego rodzaju sery, które właśnie powstają dzięki produkcji mleka. Na koniec zajęcia, zabrały się do pracy i samodzielnie wykonały –wiosenne, pyszne i zdrowe kanapki, do których wykorzystały szczypiorek, który same zasadziły w swoim wiosennym ogródku. Zapraszamy do galerii!!!2017-03-19

Wiosenne śniadanie!!!
Niedawno, „Misie”, zakładały w swojej Sali wiosenny ogródek. Przez cały czas, dbały o swoje rośliny, podlewały i doglądały jaj rosną. Kiedy szczypiorek zrobił się piękny i zielony, postanowiły wykorzystać go do swojego pysznego wiosennego śniadania!
Zapraszamy do galerii!!!


2017-03-19

„RAZEM DLA PAWŁOWIC”!!!
Stowarzyszenie „Razem dla Pawłowic” – jest to organizacja pozarządowa, która od niedawna działa w Pawłowicach. Głównym celem organizacji jest integracja mieszkańców wsi i działanie na rzecz rozwoju Pawłowic. Z tego też względu mieliśmy okazję zapoznać panie, które działają w tym Stowarzyszeniu. Panie zaprosiły do naszego przedszkola panią Paulinę Nowaczyk, która jest Groomerem i prowadzi Studio Pielęgnacji Psów:” FERLUCI” w Krzemieniewie. Pani Paulina, pokazała przedszkolakom jak prawidłowo pielęgnować pieski i w jaki sposób przygotować je do pokazów. Razem z nią do przedszkola , przyjechała pani Julita i pan Michał, którzy przywieźli ze sobą dwa wspaniałe pieski, które są czempionami, są to psy rasy: CHOW CHOW i które do wszystkich zawodów przygotowuje właśnie pani Paulina.
Zapraszamy do galerii!!2017-03-19

DZIEŃ KOBIET!!!
„Świat bez kobiet – byłby jak ogród bez kwiatów.”
8 marca od samego rana, nasi mali mężczyźni, obdarowywali nas kwiatkami i słodyczami. Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień ważny dla wszystkich kobiet, tych małych i tych dużych. Chłopcy z naszego przedszkola, przygotowały dla swoich koleżanek z grup pyszny czekoladowy tort i małe upominki. Sami ustroili stoły i zaprosili koleżanki do wspólnego świętowania. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszych kobietach w domu, czyli kochanych mamach, dla których przedszkolacy przygotowały pyszne ciasteczka i papierowe kwiatuszki. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pamięć o nas w tym dniu. Zapraszamy do galerii!!!2017-03-07

WIELKI BAL!!!
Karnawał to wspaniały okres zimowych balów i zabaw. Bal – jest lubiana przez wszystkie dzieci, forma rozrywki, dostarcza im wielu pozytywnych przeżyć, radości i zadowolenia. Także w tym czasie w naszym przedszkolu, odbył się „Bal nad Bale”. Przepiękne przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje, na balu pojawiły się księżniczki, królowie, biedronki, motylki, pszczółki, żabki, Spidermany, Batmany i wiele innych ciekawych postaci. Dzieciaki, bawiły się wyśmienicie a cała oprawą muzyczna zajął się pan Maciej Gabała z „Trytonu”. Było mnóstwo atrakcji i konkursów.
Zapraszamy do galerii!!!2017-03-07
WIOSENNY KĄCIK PRZYRODY!!!
Marzec – to miesiąc, który każdemu z nas kojarzy się z wiosną. Wszyscy czekamy z utęsknieniem na pierwsze objawy zbliżającego się ciepła. Nasze przedszkolaki, postanowiły zabawić się w małych ogrodników i założyć w swoich salach „ Wiosenne ogródki”. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się z kolejnymi etapami siania i sadzenia roślin oraz z zasadami pielęgnowania założonej hodowli.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-02-27
WALENTYNKI U "MISIAKÓW"!!!

"Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję!
A czerwone dziś serduszko wszystkim podaruję."

"Misie" - swoim wielkim uczuciem w Dniu Świętego Walentego - obdarowywały siebie nawzajem. W szczególności jednak, postanowiły zrobić dla swoich ukochanych rodziców - pyszne Walentynkowe ciasteczka. Zapraszamy do galerii!!!


2017-02-27
URODZINY!!!

„Idzie misio, idzie słonik,
małpka, piesek oraz konik.
Wszyscy razem z prezentami
z najlepszymi życzeniami.”

Urodziny w miesiącu: Luty – obchodzili: Oskar Bela i Oskar Sznabel z grupy „Misie”. Solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i samych radosnych dni. Rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty dzieci. Zapraszamy do galerii!!


2017-02-21
Walentynki u Pszczółek!!!

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję!
A czerwone dziś serduszko wszystkim podaruję!”

Walentynki – to szczególny dzień, w którym podkreślamy znaczenie miłości i przyjaźni. Z tej właśnie okazji w naszym przedszkolu, rodzice razem ze swoimi pociechami, mieli okazję podczas wspólnej zabawy, pokazać swoje uczucia. Były to uczucia miłości, przyjaźni, szczęścia i życzliwości, czyli te wszystkie, dzięki których możemy pokazać całemu światu jak wielkie mamy serducho i jak dużo miłości się w nim mieści. Zapraszamy do galerii!!!


2017-02-21
Urodziny!

„Idzie misio, idzie słonik,
małpka, piesek oraz konik.
Wszyscy razem z prezentami
z najlepszymi życzeniami.”


Urodziny w miesiącu: Styczeń w naszym przedszkolu , obchodzili: Emilka Skrobała, Marysia Suder, Wiktor Jankowiak i Szymon Justka z grupy „Misie” a także Maksymilian Wilczek z grupy „Pszczółki”. Solenizantom życzymy jeszcze raz samych radosnych dni. Rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków. Zapraszamy do galerii!!


2017-02-12

DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

„Kochana Babciu, kochany Dziadku,
dziś wam przynoszę po jednym kwiatku.
Do tego dokładam serdeczne życzenia,
niech Wam się spełnią wszystkie marzenia!”

Styczeń to mroźny zimowy miesiąc, jednak w tym okresie w kalendarzu widnieją dwa bardzo gorące i pełne miłości dni. Są to Święta z okazji Dnia Babci i Dziadka. W naszym przedszkolu, także mieliśmy okazje gościć tak ważne osoby dla naszych przedszkolaków. Dzieci dla swoich babci i dziadków przygotowały piękne występy artystyczne i wykonane przez nie z lekką pomocą pań przedszkolanek laurki. Zapraszamy do galerii!!


2017-02-01
„MYDLANE” WARSZTATY !!!
Przedszkolaki, wzięły udział w „ Multi-Projekcie” – organizowanym przez pana Macieja Gabałę z firmy TRYTON. Było to spotkanie, pt. „Mydlane opowieści” , na którym dzieciaki mogły zobaczyć interesujące eksperymenty chemiczne z udziałem mydła. A także własnoręcznie wykonały piękne i pachnące mydełka, które okazały się doskonałym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Zapraszamy do galerii!!


2017-02-01
JEDZIEMY DO HENRYKOWA!!!

" Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie - niż samego siebie."
J. Billings

Przez cały grudzień, zbieraliśmy karmę dla bezdomnych psów i kotów w schronisku w Henrykowie. Akcja udała się w 100%, nasz koszyk potrójnie powiększył swoją objętość. Cieszymy się, że serduszka naszych przedszkolaków są takie wrażliwe i pełne miłości!!! Zapraszamy do galerii!!


2017-02-01
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!!!
15 stycznia 2017 roku – odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała po raz 25. W naszej gminie Wielki finał, odbywa się już po raz szósty i jak co roku nasze przedszkole tez bierze w nim udział.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-01-09
Urodziny!!!

"Idzie misio, idzie słonik
małpka, piesek no i konik.
Wszyscy razem z prezentami,
z najlepszymi życzeniami".

W miesiącu: Grudzień - urodziny w naszym przedszkolu, obchodzili: Szymon Glapka - z grupy "Pszczółki" i Karol Pindara z grupy "Pszczółki". Solenizantom życzymy jeszcze raz samych pogodnych dni. Rodzicom natomiast dziękujemy za przygotowanie słodkiej niespodzianki dla reszty dzieci. Zapraszamy do galerii!!!2017-01-09
ŚWIĄTECZNE NIESPODZIANKI!!!
Jeden z naszych rodziców - pan Jakub Jankowiak - tata Wiktora, okazał się prawdziwym Świętym Mikołajem i przekazał za naszym pośrednictwem innym dzieciom bardzo dużą ilość zabawek. Prezenty zapakowaliśmy w trzy ogromne paczki i dwie z nich zawieźliśmy do Domu Dziecka w Bodzewie a jedna pojechała bardzo daleko - aż do Afryki. Panu Jakubowi dziękujemy za jego wielkie serducho !!!!
Zapraszamy do galerii!!


2017-01-08
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT!!!
Okres przedświąteczny jest czasem bardzo intensywnym, wszyscy mamy mnóstwo rzeczy do zrobienia i przygotowania, aby potem w święta móc poczuć pełne spełnienie i magię!!! Tak również było w naszym przedszkolu, mieliśmy mnóstwo rzeczy do zrobienia! Pojechaliśmy do Krzemieniewa, aby razem z innymi dziećmi ubrać ogromną choinkę na placu przed Urzędem Gminy. Braliśmy także udział w konkursie : "Najpiękniejsza choinka" w Garzynie. Na sam koniec naszej wytężonej pracy, wszyscy wspólnie usiedliśmy przy wigilijnym stole, aby podzielić się opłatkiem i pośpiewać kolędy.
Zapraszamy do galerii!!!
2017-01-01
GWIAZDOR!!!

We wtorek w okresie przedświątecznym, odwiedził nas najbardziej oczekiwany przez dzieci gość –Gwiazdor. Przybył on do nas razem ze swoim Elfem i ze świątecznymi prezentami dla każdego przedszkolaka.
Zapraszamy do galerii!2016-12-23
Wizyta w bibliotece!!!
„Pszczółki”, wybrały się z życzeniami Świątecznymi do naszych zaprzyjaźnionych pań z biblioteki. Spotkanie to, było jednak szczególne, ponieważ biblioteka zyskała teraz nowe miejsce i mogliśmy je dokładnie obejrzeć.
Zapraszamy do galerii!!2013-12-23
„DOKTOR DOLITTLE I PRZYJACIELE”
Nasze przedszkolaki, pojechały niedawno do Leszna do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny – „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Na scenie pojawili się aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa. Dzieci poznały przygody doktora, który wyruszył do Afryki w celu niesienia pomocy i leczenia zwierząt. Zapraszamy do galerii!!


2016-12-23
Urodziny!!!

„Idzie misio, idzie słonik,
małpka, piesek no i konik.
Wszyscy razem z prezentami
z najlepszymi życzeniami.”

W miesiącu : Listopad – urodziny w naszym przedszkolu, obchodzili : Emil Matuszewski z grupy „Misie”, Lilka Kubiak i Jakub Rozwalka z grupy „Pszczółki”. Solenizantom życzymy jeszcze raz samych radosnych dni. Rodzicom natomiast dziękujemy za przygotowanie słodkiej niespodzianki dla reszty dzieci. Zapraszamy do galerii!!


2016-12-16
Mikołajki!!!

6 grudnia - swoje imieniny obchodzi, ktoś bardzo ważny dla wszystkich dzieci na całym świecie - Święty Mikołaj. Specjalnością tego świętego, jest obdarowywanie tego dnia prezentami każdego grzecznego dziecka. Mikołaj pamiętał również o naszym przedszkolu. Zostawił pod choinką mnóstwo zabawek dla dzieci a także list, w którym poinformował nas, że czeka na nas w Śmiglu, gdzie, chce nas bliżej poznać i pobawić się z naszymi przedszkolakami. Oczywiście pojechaliśmy do niego, a było to niezwykła podróż, ponieważ aby dojechać na miejsce, musieliśmy wsiąść do pociągu w którym już czekał na nas Mikołaj!
Zapraszamy do galerii!


2016-12-16
"Abracadabra - to czary i magia"! - "Misie".

Andrzejki - to dzień czarów i magii w tradycji jest obchodzony, w wigilię Świętego Andrzeja z 29 na 30 listopada. W naszym przedszkolu, także miał miejsce taki magiczny wieczór. "Misie", wraz ze swoimi rodzicami, miały okazję uczestniczyć w ratowaniu życia - księcia Andrzeja. Z pomocą czterech wróżek, pokonywały wszystkie trudności, aby zdobyć magiczna kartę zadań: "Andrzejkowy paszport", na której po ich wykonaniu, ukazał się klucz do uwolnienia księcia. Wszystkim przedszkolakom to się udało a kluczem okazały się czarodziejskie słowa: przepraszam, dzień dobry, proszę i dziękuję!
Zapraszamy do galerii!


2016-12-16
"Abracadabra - to czary i magia" - "Pszczółki".

"Pszczółki", także robiły wszystko, aby móc zdobyć "Andrzejkowy paszport" i dzielnie wykonały wszystkie magiczne zadania i zdobyły 4 magiczne klucze. Za sprawą wróżb i czarów, mogły dowiedzieć się co planuje dla nich przyszłość.
Zapraszamy do galerii!

2016-11-28
Światowy Dzień Pluszowego Misia!!!

„ Czy to jutro, czy to dziś!
Wszystkim jest potrzebny Miś”.


25 listopada – obchodzi swoje święto –ulubiona pluszowa zabawka każdego dziecka – Miś! Misiu, jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka, misia można przytulać, zasypiać z nim a także zwierzać mu się ze swoich nocnych koszmarów. W ten dzień do przedszkola przyszły razem z naszymi dzieciakami pluszowe misie, które cały dzień bawiły się razem z nami. Na tę ważną uroczystość, zaprosiliśmy także - nasze zaprzyjaźnione panie z biblioteki, które razem z nami i naszymi misiami, spędziły miło czas.
Zapraszamy do galerii!


2016-11-28
Misiowe ciasteczka!!!
W związku z nadchodzącym Dniem Pluszowego Misia, nasze dzielne „Pszczółki”, postanowiły upiec na tę uroczystość pyszne misiowe ciasteczka.
Zapraszamy do galerii!!!

2016-11-21
LAS JESIENIĄ!!!
Podczas wycieczki do pobliskiego lasu, przedszkolaki poznawały jak piękny i kolorowy jest las jesienią. Podpatrywały, jak wiatr strąca liście z drzew i jakie piękne maja one kolory. W ciszy wsłuchiwały się w szum drzew i poznawały ich nazwy. Do przedszkola z lasu przyniosły różnobarwne liście, żołędzie i kasztany.
Zapraszamy do galerii!
2016-11-21
PASOWANIE!!!


„Czy maluchem, czy starszakiem
każdy chce być przedszkolakiem.”


Dnia 9 października w naszym przedszkolu, odbyła się bardzo ważna uroczystość – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Podczas tego wydarzenia, dzieci przedstawiły swoim rodzicom wiersze, piosenki i tańce, których nauczyły się do tej pory. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie a rodzice ślubowanie. Po tych ważnych dla nas wszystkich wyznaniach, pani dyrektor Irena Knuła, dokonała aktu pasowania i z pomocą przedstawicielki Rady Rodziców – pani Magdy Grzegorzewskiej, wręczyła dyplomy. Od tego dnia, grono naszego przedszkola, powiększyło się o 16 prawdziwych przedszkolaków!!! Gratulujemy!!!
Zapraszamy do galerii!


2016-11-08
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK!!!
„Dzień Postaci z Bajek” – obchodzony jest na całym świecie przez wszystkie dzieci. Uroczystość ta, ma przypomnieć naszym przedszkolakom, jak ważne są bajki, że warto je czytać i o nich opowiadać. Bajki wzbogacają naszą wyobraźnie i zainteresowanie otaczającym nas światem. W tym wyjątkowym dniu, dzieci przybyły do naszego przedszkola, przebrane w przepiękne bajkowe stroje, wyglądały magicznie i kolorowo. Nie odbyło się oczywiście bez występów teatralnych, prezentowanych przez nasze dzieci, które wcieliły się w różne bajkowe postacie i doskonale poradziły sobie z odegraniem roli bajkowych bohaterów.
Zapraszamy do galerii!


2016-11-01
JESIEŃ LUBI OWOCE!!!

„Zdrowo rośniemy – bo soczyste owoce jemy”!!!

Dzieci z naszego przedszkola, przez cały miesiąc, poznawały znaczenie owoców dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Podczas zajęć praktycznych, poznawały wszystkie cechy owoców: ich kształt, wielkość, kolor i zapach. Obydwie grupy pod koniec miesiąca, przygotowały smaczne potrawy z owoców, „Misiaki”, zrobiły desery i soki owocowe, „Pszczółki” natomiast pyszną sałatkę owocową. Zapraszamy do galerii!!!


2016-11-01
URODZINY!!!

„Idzie misio, idzie słonik,
małpka, piesek no i konik.
Wszyscy razem z prezentami,
z najlepszymi życzeniami.”


W miesiącu : Październik – urodziny w naszym przedszkolu, obchodzili : Maja Szepe z grupy „Pszczółki”, Lena Pukacka a grupy „Pszczółki”, Jagoda Hemmerling z grupy „Pszczółki”i Kacper Włodarczyk z grupy „Pszczółki” a także – Maja Spyrka z grupy „Misie”. Solenizantom życzymy jeszcze raz samych radosnych dni. Rodzicom natomiast dziękujemy za przygotowanie słodkiej niespodzianki dla reszty przedszkolaków.
Zapraszamy do galerii!!!


2016-11-01
TYDZIEŃ Z WARZYWAMI!!!

„Chrup warzywa dla urody,
kto je wcina ten jest zdrowy.
Wybór wielki – warzyw pełno.
więc wybierzesz coś na pewno”.

Jesień to piękna pora roku, która daje nam różne dary z ogrodu i sadu. Tym razem, „Misie”, przez cały tydzień rozmawiały i poznawały wszystkie walory warzyw. Dowiedziały się, że warzywa w naszej codziennej diecie są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na zakończenie swojej ciężkiej pracy, wykonały piękne warzywne pacynki i pyszną sałatkę. Zapraszamy do galerii!!!


2016-10-23
DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ!!!
14 października, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było dobrze i bezpiecznie. Tego właśnie dnia w naszym przedszkolu, było mnóstwo radości, życzeń i uśmiechu. Dzieci, zaprosiły do przedszkola panie, które kiedyś także pracowały razem z przedszkolakami i przedstawiły im swoje umiejętności - śpiewając i recytując wierszem. Święto to uświetniły także upominki i kwiatki od rodziców, za co serdecznie dziękujemy!!!
Zapraszamy do galerii!

2016-10-23
SAD!!!

" Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek,
a na tym stoliczku pleciony koszyczek.
W koszyczku jabłuszko, w jabłuszku robaczek,
A na tym robaczku zielony kubraczek…"
Jan Brzechwa

Całkiem niedawno, wybraliśmy się na wycieczkę do sadu do Święciechowy. Na miejscu, dzieciaki dowiedziały się, jak rosną jabłka w sadzie i w jaki sposób są przechowywane podczas zimy. Zapraszamy do galerii!


2016-10-23
PAN POLICJANT!!!
Pan Rosiki - tata Jakuba z grupy "Misie", jest policjantem i był tak uprzejmy, że przyszedł do naszego przedszkola, aby opowiedzieć dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. Pokazał w jaki sposób, należy postępować na ruchliwej ulicy, opowiedział jak należy zachować się, gdy zostajemy sami w domu a także pouczył jaka pozycje powinniśmy przyjąć , gdy zaatakuje nas pies. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i wszystkie mądre wskazówki.
Zapraszamy do galerii!2016-10-09
ŚWIĘTO CHLEBA!!!
Tradycyjnie, jak co roku, wszyscy razem podczas pikniku, przywitaliśmy piękną, kolorową porę roku - Jesień. Tematyka tegorocznego pikniku, był chleb, potraktowany jako jeden z najważniejszych smaków jesieni. Centralnym miejscem podczas pikniku, stała się CHATA POLSKA - gdzie były zgromadzone wszystkie rodzaje pieczywa i mąki. Przedszkolacy, odwiedzając - PAWŁOWICKĄ ZAGRODĘ mogli także dowiedzieć się jakich kiedyś używało się sprzętów, zanim powstało złociste i chrupiące pieczywo. Było dużo wspólnej zabawy, dobrego jedzenia i uśmiechu!!!
Zapraszamy do galerii!!!2016-10-09
DZIEŃ CHŁOPAKA!!!
30 wrzesień – to wyjątkowa data w kalendarzu dla wszystkich chłopców, obchodzą oni wtedy swoje święto – Dzień Chłopaka!!! Nie inaczej było także w naszym przedszkolu, świętowaliśmy wszyscy razem. Chłopcy przez cały dzień mieli założone korony „Super chłopaka”, odśpiewaliśmy ich gromkie STO LAT i złożyliśmy serdeczne życzenia.
Zapraszamy do galerii!!
2016-10-09
URODZINY!!!

„ Idzie misio, idzie słonik,
Małpka, piesek no i konik!
Wszyscy razem z życzeniami,
z najlepszymi życzeniami.”

W miesiącu : Wrzesień – urodziny w naszym przedszkolu obchodzili : Hanna Apolinarska z grupy „Pszczółki”, Piotruś Katarzyński z grupy „Pszczółki”, Filip Ratajczak z grupy „Pszczółki” i Kamil Elsner także z grupy „Pszczółki”. Solenizantom życzymy jeszcze raz samych radosnych dni. Rodzicom natomiast dziękujemy za przygotowanie słodkiej niespodzianki dla reszty przedszkolaków. Zapraszamy do galerii!!


2016-10-02
MISIE BAWIĄ SIĘ W SALI ZABAW – „WESOŁY DOMEK” !
Tym razem to dzieci z grupy „Misie”, wybrały się do Leszna do Sali zabaw – „Wesoły Domek”, gdzie przez cała godzinę, mogły rozładować swoje akumulatory pełne niespożytej energii.
Zapraszamy do galerii!


2016-10-02
PSZCZÓŁKI BAWIĄ SIĘ W SALI ZABAW – „WESOŁY DOMEK” !
Dzieciaki z grupy „Pszczółki”, wybrały się do Leszna do Sali zabaw – „Wesoły Domek”. Zabawa w takim miejscu, jest znakomitym sposobem na wesołe i całkowicie bezpieczne wypełnienie czasu i energii małych dzieci. Podczas takich zajęć przedszkolaki, ćwiczą koordynacje wzrokowo-ruchową, umiejętności manipulacyjne oraz integrują się w swojej grupie.
Zapraszamy do galerii.2016-10-02
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!!!

„Wszyscy swoje święto mają, święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają,
i też swoje święto mają, święto mają…”

We wtorek 20 września – miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – przedszkolaki z całek Polski, obchodziły swoje ważne święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka!!! W każdym przedszkolu było bardzo wesoło i kolorowo. Także w naszym, nie odbyło się bez wesołej zabawy i uśmiechu. Dzieci w ten ważny dzień, miały ubrane na sobie barwne koszulki, po to, aby utworzyć piękną, kolorowa tęczę! Zapraszamy do galerii!


2016-10-02
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016 - "PODAJ DALEJ……DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW"
W piątek 16 września, wzięliśmy udział w akcji - "Podaj dalej….drugie życie odpadów". Jest to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety. Głównym przesłaniem akcji, jest dawanie drugiego życia przedmiotom, nie wyrzucanie ich pochopnie do kosza. Przedszkolaki, wykonały plakat. Który wykonany był z odpadów a następnie zamieniały się w dzielnych ekologów i wysprzątały plac wokół naszego przedszkola.
Zapraszamy do galerii.


2016-07-02
WYCIECZKA DO ZOO – WROCŁAW!!!
Dzięki pieniążkom , zebranym podczas Zabawy Andrzejkowej, zorganizowanej przez Radę Rodziców z naszego przedszkola, dzieciaki mogły wyjechać na wycieczkę do zoo we Wrocławiu.
Zapraszamy do galerii!!!2016-06-24
ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE!!!
Dnia 17 czerwca 2016 roku, odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego w naszym przedszkolu. Pani dyrektor Irena Knuła, serdecznie podziękowała rodzicom za bezinteresowną pracę na rzecz przedszkola i zaangażowanie podczas organizacji różnego rodzaju imprez . Dzieci, zaprezentowały program artystyczny, występy podobały się przybyłym rodzicom i dały dużo radości dzieciom. Następnie przedszkolaki, kończące edukację przedszkolną, otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, książki i drobne upominki.
Zapraszamy do galerii!!!


2016-06-24
GAJA – PIES TERAPEUTA!!!

Gaja znowu gościła u naszych przedszkolaków, tym razem pomagała nam podczas zajęć z matematyki.
Zapraszamy do galerii!!!

2016-06-24
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM !!!

„Gimnastyka to podstawa,
sport dla zdrowia ważna sprawa,
ręce w górę, w przód i w bok,
skłon do przodu, przysiad, skok…”

W ramach corocznej akcji : „ Cała Polska czyta dzieciom” - organizowanej przez nasze zaprzyjaźnione panie z biblioteki w Pawłowicach, zostaliśmy zaproszeni na zajęcia sportowe, które odbyły się na Orliku. Podczas tego spotkania, zaproszeni goście, przeczytali naszym przedszkolakom wierszyki i opowiadania o sporcie. Następnie razem z dziećmi ze Szkoły w Pawłowicach , przystąpiliśmy do zdrowej rywalizacji podczas różnych konkursów sportowych. Zapraszamy do galerii!!!


2016-06-14
SŁONECZNY FESTYN RODZINNY !!!
Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” – takie właśnie było hasło przewodnie naszego tegorocznego festynu. Piękna pogoda sprzyjała wspaniałej zabawie, która prowadził dla Nas pan Baldys, były różne konkurencje i muzyczne pląsy. Najważniejszą niespodzianką podczas festynu, była bajka dla dzieci : „Dwie Dorotki”, przygotowana przez rodziców. Zapraszamy do galerii!!!


2016-06-06
JEDZIEMY POCIAGIEM DO LESZNA!!!
„Pszczółki” i „Misie”, wybrały się w „wielką podróż”, pojechały pociągiem - szynobusem do Leszna. Dla niektórych z nich, była to pierwsza w życiu jazda takim środkiem transportu. Na miejscu, zobaczyły jak wyglądają perony, poczekalnia i kasy biletowe.
Zapraszamy do galerii!!!2016-06-06
PROBNA EWAKUACJA!!!
Dnia 20 maja w przedszkolu, odbyła się PRÓBNA EWAKUACJA – która, była poprzedzona rozmowami w jaki sposób zachować się podczas pożaru.
Zapraszamy do galerii!!!
2016-06-06
RODZINNA ROWERÓWKA!!!
Pewnej słonecznej niedzieli, wybraliśmy się na przejażdżkę rowerową z okazji Dnia Mamy i Taty. Nasza trasa, prowadziła do Nadleśnictwa Karczmy Borowej w Oporówku, gdzie na miejscu, rodzice wysłuchali krótkiego występu artystycznego, wykonanego przez swoje pociechy. Następnie wszyscy mogliśmy cieszyć się swoją obecnością i spędzić ze sobą odrobinę wolnego czasu.
Zapraszamy do galerii!!!


2016-05-23
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA!!!
W związku z Międzynarodowym Dniem Strażaka, który przypada 4 maja, udaliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Na miejscu, obejrzeliśmy samochody strażackie, wyposażenie i umundurowanie strażaków. Najwięcej radości, sprawił dzieciom pokaz węży strażackich i lejąca się z nich woda.
Zapraszamy do galerii!!!


2016-05-23


GAJA - PIES TERAPEUTA!!!

Gaja odwiedziła nasze dzieci i i pomagała im podczas zajęć z gimnastyki.
Zapraszamy do galerii!!!2016-05-19
WIZYTA POLICJANTÓW!!!
Niedawno, na zaproszenie dzieci i nauczycieli, przybyli do naszego przedszkola policjanci z KWP z Poznania. Podczas spotkania, przedszkolaki, dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie wśród dzieciaków, wywołała możliwość założenia kajdanek i umundurowania policjantów. Panowie przybliżyli przedszkolakom zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy.
Zapraszamy do galerii!!!

2016-05-17
JAK DAWNIEJ PRANO?

„ Nieodłączna z balią tara,
z kotła wciąż dmuchała para,
a w nim pościel, ścierki lniane,
jak zacierki gotowane…”


Dzięki naszym zaprzyjaźnionym paniom z Izby Regionalnej, dzieciaki z grupy „Misie”, mogły przekonać się, jak kiedyś wyglądał świat – bez prądu i bieżącej wody, jak ciężka była to praca. Przedszkolaki, poznały takie sprzęty jak: balie, tara i żelazko na duszę. Samodzielnie wykonywały te trudne czynności, które teraz zajmują nam o wiele mniej czasu niż naszym babciom i prababciom i przede wszystkim nie wymagają od nas tyle wysiłku i ciężkiej pracy. Zapraszamy do galerii!!!


2016-05-17
„MAGICZNY ŚWIAT DOMKÓW DLA LALEK”!!!
Mieliśmy okazję, razem z naszymi przedszkolakami, pojechać do Leszna do Galerii Sztuki, na cudowna wystawę – prywatnej kolekcji pani Anety Popiel-Machnickiej, pt. „Magiczny Świat domków dla lalek”.
Na ekspozycji mogliśmy oglądać ponad 50 domków i pokoi dla lalek a także miniaturowe postacie zwierząt i ludzi.
Zapraszamy do galerii!!!Powrót do treści | Wróć do menu głównego