Przedszkole w Pawłowicach


Idź do treści

Aktualnosci

Wybór stron [1] [2] [3]


***


Prosimy, aby dzieci nie przynosiły do przedszkola zabawek skonstruowanych
z mały części, gdyż grozi to zagubieniem zabawki, lub - co gorsza możliwością
zadławienia się jej małą częścią.
Dziękujemy za zrozumienie!!!


Zapraszamy do zakładki "
W Krainie Baśni i Bajek".


***
Uwaga Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że przedszkole nie ponosi
odpowiedzialności za przekazywane przez dzieci pieniądze.
Jest to WYŁĄCZNIE decyzja rodzica.
***
Odpłatność w miesiącu czerwiec 20-21

***
Pożegnanie dzieci odchodzących do oddziału przedszkolnego w szkole,
odbędzie się 21 czerwca 2017 roku o godz. 17.00

Rok szkolny kończy się 23 czerwca 2017 roku. Od 26 czerwca do 30 czerwca,
dyżur pełni przedszkole w Garzynie. Nasze przedszkole pełni dyżur w lipcu.
Dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki, prosimy zgłaszać do 09 czerwca.

***


2017-06-18
FESTYN RODZINNY : "W KRAINIE BAŚNI I BAJEK"!!!
W sobotę 10 czerwca w naszym przedszkolu, odbył się Festyn Rodzinny, który w tym roku był podsumowaniem naszej całorocznej akcji : "W krainie baśni i bajek". Festyn rozpoczęli rodzice, którzy przedstawili swoim dzieciom bajkę, pt. " Zaczarowanym pociągiem w świat bajek". Bajka, bardzo podobała się nie tylko najmłodszym, ale również pozostałym rodzicom! Po słodkim poczęstunku, rozpoczęły się zabawy, pląsy i konkursy, które zostały przygotowane przez pana Baldysa z Leszna. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu festynu!
Zapraszamy do galerii !!!


2017-06-13

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!!!

„Cała Polska czyta dzieciom, z wieczora i rana.
Cała Polska czyta dzieciom – bo Polska to mama.
Przędzie się z uczuć i liter, wyobraźni nitka płocha.
Cała Polska czyta dzieciom – bo Polska je kocha”!

W ramach kompani – „Cała Polska czyta dzieciom „, zostaliśmy zaproszeni do naszej pobliskiej biblioteki na inscenizacje wierszy Tuwima i Brzechwy : „Kaczka Dziwaczka” i „Rzepka”. W rolę aktorów, wcielili się miłośnicy i czytelnicy biblioteki. Przedstawienia bardzo podobały się dzieciom o czym świadczyły ich uśmiech i gromkie brawa. Zapraszamy do galerii!!!


2017-06-06
KLUCZEWO - "STARA CHATA U KOWOLA"!!!
W tym roku na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka, wybraliśmy się do Kluczewa do "Starej Chaty u Kowola". Gospodarz - wujek Krzysiu, oznajmił nam, że ostatnio odwiedziliśmy go 10 lat temu. Od tego czasu wiele się u nich zmieniło, powiększyli i upiększyli plac - który teraz nosi nazwę - "Siedlisko - Raj dla dzieci" i faktycznie tym rajem jest. Podczas wycieczki, poznaliśmy stare obyczaje panujące na wsi, zwiedziliśmy stara wielkopolska chatę, dowiedzieliśmy się jak się robi prawdziwe masło, doiliśmy krowę, jedliśmy pyszne domowe rogaliki i kiełbaskę z ogniska, bawiliśmy się ze zwierzętami, jeździliśmy bryczką, ale przede wszystkim bawiliśmy się doskonale!
Zapraszamy do galerii !!!


2017-06-06
DZIEŃ DZIECKA!!!

"Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat"!!!


Dzień 1 czerwca jest dniem innym niż wszystkie dni w roku, jest dniem wyjątkowym i długo wyczekiwanym. W naszym przedszkolu, obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień na sportowo. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, miały malowane twarze i wyjątkowo zajadały się słodyczami!!!
Zapraszamy do galerii!!!

2017-06-06
DZIEŃ ADAPTACYJNY!!!
Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej, jest momentem przełomowym zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Jak co roku w naszym przedszkola, pod koniec roku szkolnego, odbywa się : Dzień Adaptacyjny, jest to dzień, kiedy zapraszamy do naszego przedszkola, aby pomóc im i ich rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu.
Zapraszamy do galerii !!!


2017-06-04
URODZINY!!!

"Idzie misio, idzie słonik,
małpka, piesek oraz konik.
Wszyscy razem z prezentami,
z najlepszymi życzeniami!"

Urodziny w miesiącu: Maj - obchodzili: Barbara Śniegucka, Weronika Dajewska i Kamil Wojciechowski z grupy - "Misie". Solenizantom , życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i samych radosnych dni. Rodzicom dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków. Zapraszamy do galerii!!


2017-06-04
ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA W GRZYBOWIE!!!
W Grzybowie, koło Leszna, powstała ścieżka dydaktyczna, która jest inicjatywą Zespołu Szkół Rolniczych - Budowlanych w Lesznie. W ramach tej lekcji przyrody, nasze przedszkolaki mogły zwiedzić sad i pola uprawne, zobaczyć domki dla ptaszków i owadów.
Zapraszamy do galerii!!!
2017-06-04

PODARUJ MISIA!!!
Niedawno zakończyliśmy akcję - "Podaruj misia". Zebrane maskotki, zawieźliśmy do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Wszystkim rodzicom i dzieciakom, serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji.
Zapraszamy do galerii !!!


2017-05-23

TYDZIEŃ BIBLIOTEK!!!
Z okazji Dnia Bibliotekarza, zostaliśmy zaproszenie do naszej pobliskiej biblioteki na spektakl edukacyjny w wykonaniu aktorów z teatru EDU-ARTIS z Krakowa, pt. „Tajemnica starej szafy”. Przedstawienie, opowiadało o Rumcajsie i Hance, którzy razem z sową Klarą i innymi mieszkańcami Rzacholeckiego lasu, stanęli przed trudnym zadaniem – uwolnienia zaginionych postaci z bajek, które uwięzione były w starej szafie. I oczywiście im się to udało!
Zapraszamy do galerii!2017-05-11

URODZINY!!!
Urodziny w miesiącu: Kwiecień- obchodzili: Lena Burzyńska, Wiktoria Klimkowska i Mateusz Ciesielski z grupy - "Pszczółki" oraz, Aleksandra Królikowska, Olaf Woźniak, Nikodem Żurawski i Jakub Rosik z grupy "Misie". Solenizantom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego i samych radosnych dni. Rodzicom, dziękujemy za słodki poczęstunek dla reszty przedszkolaków.
Zapraszamy do galerii!!!2017-05-11

ŚWIĘTO FLAGI!!!

„Czerwień to miłość,
biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste”.

Cz. Janczarski

2 maja, obchodzony jest – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W naszym przedszkolu, staramy się pobudzić i utrwalić u naszych dzieci poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli, z tej tez okazji organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. Tym razem z okazji Święta Flagi, zostaliśmy zaproszeni do biblioteki w naszej okolicy, aby tam uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez panie bibliotekarki.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-05-11

OWCZRNIA!!!
Dzięki uprzejmości Pani Dajewskiej – mamie Weroniki, mogliśmy pojechać do Kociug do Owczarni. Na miejscu, dowiedzieliśmy się w jakich warunkach powinny być hodowane te zwierzęta, poznaliśmy różne gatunki i mogliśmy, także dotknąć mięciutkiego futerka owieczek.
Zapraszamy do galerii!!!


2017-05-04

DZIEŃ PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA!
6 kwietnia przypada Dzień Pracowników Służby Zdrowia, z tej właśnie okazji w naszym przedszkolu zawitali: pani Kasia Pindara- mama Karolka, która jest pielęgniarką i pan Tomasz Nowak – wujek Kacperka, który jest ratownikiem medycznym. Pani Kasia , pokazała przedszkolakom, jak prawidłowo dbać o zęby i jak ważne jest spożywanie owoców w naszej codziennej diecie. Pan Tomek, natomiast udowodnił przedszkolakom, że pomimo ich młodego wieku, także mogą pomóc uratować życie drugiej osobie. Pokazał jak prawidłowo postępować, przy udzielaniu pierwszej pomocy i przypomniał nam wszystkie telefony ratunkowe.
Zapraszamy do galerii!!!
Powrót do treści | Wróć do menu głównego